Ogłoszenia duszpasterskie – 20.06.2021 r.

XII Niedziela Zwykła

  1. Dzisiaj w niedzielę, 20 czerwca, w Winnicy na Ukrainie, syn naszej parafii diakon Fryderyk Garlicki, otrzyma święcenia prezbiteratu. Ogarnijmy jego i jego współbraci przygotowujących się do święceń naszą modlitwą.
  2. Z dniem 1 lipca 2021 roku JE ks. Abp Wojciech Polak mianował ks. Pawła Wilczewskiego wikariuszem parafii pw. NMP Królowej Polski w Żninie, z tym także dniem powołał na nowego wikariusza naszej parafii ks. Szymona Ciesielskiego dotychczasowego wikariusza parafii w Ujściu. Życzymy kapłanom obfitych darów Ducha Św. i Bożego błogosławieństwa w nowych parafiach. Dziękując  za lata posługi w naszej wspólnocie zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. pożegnalną w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.
  3. Z dniem dzisiejszym, 20 czerwca JE ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski znosi dotychczasową dyspensę dotyczącą udziału w niedzielnych Mszach Świętych.
  4. Rozpoczynamy zapisy na tegoroczną Pieszą Pielgrzymkę Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Formularz w wersji elektronicznej dostępny na stronie parafialnej oraz Facebooku parafialnym, a w wersji papierowej do pobrania w zakrystii u ks. Pawła.
  5. Planowana jest pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w środę po wieczornej Mszy świętej.
  6. W piątek dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny. Szkoła Katolicka zaprasza uczniów na Mszę św. na godz. 9.00.  Pozostałych uczniów z innych szkół zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za miniony rok szkolny na godz. 18.00.
  7. Nabożeństwa czerwcowe sprawowane jest codziennie po wieczornej Mszy św.
  8. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wszelkie informacje dostępne są w sekretariacie i stronie internetowej szkoły.
  9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
  10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Zdzisław Wesołowski, śp. Stanisław Gralik, śp. Teresa Kolska, śp. Danuta Lemańska, śp. Edward Dankowski i wszystkich bliskich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…