Ogłoszenia duszpasterskie – 21.06.2020 r.

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, które są sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. W piątek dzieci i młodzież kończą kolejny rok szkolny. Wszystkich zapraszamy na Mszę świętą dziękczynną za miniony rok szkolny na godz. 18.00. Msza święta w intencji pracowników i uczniów Ekonoma również w piątek o godzinie 8.00.
 3. W przyszłą sobotę, 27 czerwca, na Mszy św. o godz. 11.00 oraz w przyszłą niedzielę 28 czerwca, na Mszy św. o godz. 13.00 kolejne grupy dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziców ogarnijmy naszą modlitwą.
 4. W związku z komunią świętą w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy świętej o godzinie 12.30.
 5. Z dniem 1 lipca, dekretem księdza Arcybiskupa Wojciech Polaka, odwołani zostali z naszej parafii kapłani. Ksiądz Andrzej Kostencki zostaje proboszczem w parafii św. Filipa i Jakuba w Gozdowie, ksiądz Romuald Karmoliński zostanie wikariuszem i kapelanem szpitala w parafii pw. św. Floriana w Chodzieży, a ksiądz Bartłomiej Blat obejmie funkcję wikariusza w parafii pw. Św. Mikołaja i św. Konstancji w Gniewkowie. Dziękując  za lata posługi w naszej wspólnocie zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. pożegnalną w przyszłą niedzielę o godz. 9.30.
 6. Planowana jest pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę w dniach 6 – 9 lipca. Ze względu na obostrzenia epidemiczne noclegi będą w hotelach lub agroturystyce. Zgłoszenia u księdza proboszcza.
 7. Z powodu epidemii nie odbyły się zaplanowane pielgrzymki na Węgry oraz do Lichenia. W związku z tym ks. Bartek serdecznie zaprasza po odbiór wpłaconych na ten cel pieniędzy.
 8. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 7633 zł. Bóg zapłać!
 9. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. W każdej chwili można pobrać dokumenty ze strony internetowej i złożyć mailowo w Sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły.
 10. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60 + oraz dzieci w wieku 7-15 lat z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „ZROZUMIEĆ STAROŚĆ” dofinansowanym ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020. W programie między innymi: zajęcia animacyjne, komputerowe, historyczne oraz treningi pamięci. Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach pracy biura.
 11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Antoni Kaszuba, Kazimierz Walczak, Marianna Szukalska, Barbara Górka, Wielisława Opalińska i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…