Ogłoszenia duszpasterskie – 14.06.2020 r.

 1. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji i przebiegu tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy również za przywiezienie brzózek. Za wszelki trud składamy staropolskie Bóg zapłać!
 2. W czasie oktawy Bożego Ciała, Msze św. o godz. 18.00, będą zakończone nabożeństwem czerwcowym z procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
 3. W czwartek Mszy św. o godz. 18.00 ostatnia procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy wspólnoty modlitewne Neokatechumenatu, Żywego Różańca i Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich o przygotowanie ołtarzy.
 4. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 5. W przyszłą sobotę, 20 czerwca, na Mszy św. o godz. 11.00, grupa dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej przystąpi do I Komunii Świętej. Dzieci i ich rodziców ogarnijmy naszą modlitwą.
 6. Planowana jest pielgrzymka rowerowa na Jasną Górę. Wstępny termin to: 7 – 10. lipiec. Ze względu na obostrzenia epidemiczne noclegi będą w hotelach lub agroturystyce.  Zainteresowanych prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
 7. Z powodu epidemii nie odbyły się zaplanowane pielgrzymki na Węgry oraz do Lichenia. W związku z tym ks. Bartek serdecznie zaprasza po odbiór wpłaconych na ten cel pieniędzy.
 8. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. W każdej chwili można pobrać dokumenty ze strony internetowej i złożyć mailowo w Sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły.
 9. Serdecznie zapraszamy osoby w wieku 60 + oraz dzieci w wieku 7-15 lat z miasta Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „ZROZUMIEĆ STAROŚĆ” dofinansowanym ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Osób Starszych na lata 2014-2020.W programie między innymi: zajęcia animacyjne, komputerowe, historyczne oraz treningi pamięci.
 10. Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej Parafii oraz w biurze parafialnym w godzinach pracy biura.
 11. Wspólnota Mężczyzn zaprasza na męski Różaniec do inowrocławskiej bazyliki Imienia NMP „Ruiny” w każdą środę o godz. 20:00.
 12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Edwarda Przybylskiego; śp. Katarzynę Gredecką i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…