Ogłoszenia duszpasterskie – 7.06.2020 r.

 1. Informujemy, że z dniem 1 czerwca Ksiądz Prymas zniósł, udzieloną ze względu na sytuację epidemiczną, dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Oznacza to, że wszyscy, poza osobami chorymi, starszymi i niezdolnymi do fizycznej obecności w kościele, mamy obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
 2. W poniedziałek, przeżywać będziemy wspomnienie św. Królowej Jadwigi. Jest to nasze parafialne święto. Zapraszamy wszystkich parafian na Mszę odpustową o godz. 18.00, której przewodniczył będzie i Słowo Boże wygłosi ksiądz kanonik Paweł Kowalski.
 3. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe, które są sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W tym tygodniu biuro parafialne nie będzie czynne w poniedziałek (odpust) i w czwartek (Boże Ciało).
 5. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest obecny w nas i naszym życiu. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7.30, 9.30 i 18.00. Po Mszy o 9.30 z naszego kościoła wyruszy procesja Eucharystyczna do parafii Chrystusa Miłosiernego. Prosimy o udekorowanie mieszkań. Zapraszamy udziału w tej uroczystości. Jednocześnie informujemy, że uczestnicząc w Mszy św. jak również w procesji, musimy mieć twarz zasłoniętą maseczką! Przypominamy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy świętej!
 6. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków  w wtorek i środę o godz. 17.30. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o pomoc w zbieraniu kwiatków i dostarczeniu ich na procesję w Boże Ciało i w oktawę.
 7. W tym tygodniu odbędzie się próba formuły spowiedzi świętej dla dzieci, które pod koniec czerwca przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. W środę, 10 czerwca, zapraszamy dzieci, które idą do Pierwszej Komunii Świętej 27 czerwca, a w piątek, 12 czerwca, zapraszamy dzieci, które przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej 28 czerwca. Spotkania odbywają się w kościele o godz. 19.00.
 8. Zbiórka kandydatów i lektorów młodszych z klasy VI i VII w piątek o godzinie 19.00. Ministranci do klasy VI szkoły podstawowej będą mieli swoje spotkanie w sobotę o godzinie 11.30.
 9. W sobotę 13 czerwca, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na różaniec fatimski.
 10. W związku z ustaniem niektórych obostrzeń epidemicznych, można zanosić Komunię św. chorym na wyraźną ich prośbę. Pragniemy więc odwiedzić po długiej przerwie naszych chorych i starszych w sobotę 13 czerwca, jednak na wyraźną prośbę zainteresowanych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie w godzinach funkcjonowania biura.
 11. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować księdzu neoprezbiterowi i jego rodzicom, za dar ołtarza jakim jest tron pod monstrancję. Dziękujemy również darczyńcy, za ufundowanie nowego ornatu oraz welonów. Wyrazy podziękowań kierujemy również do wszystkich, którzy w czasie obostrzeń użyczyli sprzęt dzięki któremu możliwa była transmisja mszy świętych czy nabożeństw. Wszystkim za wszystko składamy wyrazy wdzięczności i ogarniamy modlitwą. Bóg zapłać!
 12. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. W każdej chwili można pobrać dokumenty ze strony internetowej i złożyć mailowo w Sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły.
 13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Czesławę Wojciechowską, śp. Włodzimierza Wronowskiego, śp. Bogdana Ajtnera, śp. Elżbietę Pijanowską-Perlińską, śp. Henrykę Młynarczyk, śp. Macieja Wiktorowskiego, śp. Urszulę Falkowską, śp. Halinę Borszewską  i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…