Ogłoszenia duszpasterskie – 31.05.2020 r.

 1. Dziś przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 2. Wczoraj w Katedrze w Gnieźnie z rąk księdza arcybiskupa Wojciecha Polaka, syn naszej parafii, diakon Marcin Kąkol, otrzymał święcenia prezbiteratu.
 3. Dziś o godz. 11.00, Ksiądz Neoprezbiter odprawi w naszej świątyni swoją Mszę Prymicyjną. W związku z zniesieniem ograniczeń osób w kościele, zapraszamy wszystkich parafian do uczestnictwa w pierwszej Mszy św. syna naszej parafii. Eucharystia będzie również transmitowana na naszym parafialnym kanale YouTube.
 4. W sobotę 6 czerwca na godz. 15.00, Ksiądz Neoprezbiter zaprasza pielgrzymów grupy promienistej oraz grupy duszpasterskie na Mszę św. w ich intencji.
 5. Informujemy, że z dniem 1 czerwca Ksiądz Prymas znosi, udzieloną ze względu na sytuację epidemiczną, dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. Oznacza to, że wszyscy, poza osobami chorymi, starszymi i niezdolnymi do fizycznej obecności w kościele, mamy obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii. W związku z tym kończymy transmitowanie Mszy świętych w dni powszednie z naszej świątyni. Dziękujemy wszystkim, którzy byli zaangażowani w to dzieło.
 6. Od poniedziałku zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe, które są sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 7. W czwartek, 4 czerwca, na Mszy świętej o godzinie 18.00, gościć będziemy kapłanów wyświęconych w 2015 i 2016 roku, którzy w kolejną rocznicę święceń prezbiteratu, wraz z ks. Pawłem, będą dziękować Bogu za dar powołania oraz modlić się o nowe powołania do służby Bożej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Informujemy, że termin sakramentu bierzmowania w naszej parafii został przez ks. Biskupa wyznaczony na 20 października br. o godz. 17.00. Ks. Paweł zaprasza wszystkich kandydatów w piątek do kościoła na spotkanie formacyjne po wieczornej Mszy świętej.
 9. Na prośbę rodziców dzieci pierwszokomunijnych, zgodnie z najnowszymi wytycznymi Księdza Prymasa, wyznaczyliśmy nowe, czerwcowe terminy uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, które zostały już podane do wiadomości zainteresowanych. Informujemy, że zgodnie z najnowszym rozporządzeniem władz państwowych, podczas nabożeństw w kościele nie ma limitów wiernych, co oznacza,  że w uroczystości Pierwszej Komunii Świętej mogą uczestniczyć wszyscy zaproszeni goście. Jednocześnie przypominamy, że dziś upływa termin zgłoszeń dla tych rodziców, którzy chcą, by ich dziecko przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej w późniejszym terminie.
 10. Zbliża się czas matur. Wszystkich zdających egzamin dojrzałości zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w przyszłą niedzielę, 7 czerwca, o godzinie 12.30. Otrzymają oni także specjalne błogosławieństwo.
 11. Dziękujemy wszystkim osobom, które z okazji uroczystości prymicyjnej gruntownie posprzątali naszą świątynię. Bóg zapłać.
 12. W związku z ustaniem niektórych obostrzeń epidemicznych, można zanosić Komunię św. chorym na wyraźną ich prośbę. Pragniemy więc odwiedzić po długiej przerwie naszych chorych i starszych w sobotę 13 czerwca, jednak na wyraźną prośbę zainteresowanych. Chorych prosimy zgłaszać w zakrystii lub telefonicznie w godzinach funkcjonowania biura.
 13. Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pamiętają o funkcjonowaniu naszej świątyni i wspierają ją swoimi ofiarami. Składamy staropolskie Bóg zapłać i ogarniamy wszystkich modlitwą.
 14. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. W każdej chwili można pobrać dokumenty ze strony internetowej i złożyć mailowo w Sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły.
 15. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Teresę Nowak, śp. Barbarę Posadzy, śp. Halinę Chrubczyńską, śp. Bożenę Lewandowską, śp. Adama Górnego, śp. Jadwigę Rucińską, śp. Barbarę Wiśniewską i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…