Ogłoszenia duszpasterskie – 24.05.2020 r.

 1. Przypominamy, że transmitujemy Mszę świętą na naszym parafialnym kanale YouTube – w niedzielę o godz. 9.30 oraz o 12.30, a w dni powszednie o godzinie 18.00 wraz z nabożeństwem majowym.
 2. Prosimy o przestrzeganie  przepisów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa w kościele (limit 188 osób, siadanie w oznaczonych miejscach, obowiązkowe maseczki na twarzy).
 3. Nabożeństwo majowe sprawowane jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. We wtorek, 26 maja, na Mszy świętej o godzinie 18.00, gościć będziemy kapłanów wyświęconych w 2013 roku, którzy w kolejną rocznicę święceń prezbiteratu, wraz z ks. Bartkiem, będą dziękować Bogu za dar powołania oraz modlić się o nowe powołania do służby Bożej. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W najbliższą sobotę, 30 maja, w katedrze gnieźnieńskiej z rąk księdza arcybiskupa Wojciecha Polaka, syn naszej parafii, diakon Marcin Kąkol, otrzyma święcenia prezbiteratu. Ze względów epidemicznych niemożliwa jest nasza bezpośrednia obecność w Katedrze. Cała uroczystość będzie transmitowana na kanale YouTube naszej archidiecezji. Ogarnijmy naszą modlitwą wszystkich księży diakonów rozpoczynających dziś wieczorem w Markowicach rekolekcje przed święceniami, prosząc o światło Ducha Świętego na ten czas duchowego przygotowania i dalszą posługę duszpasterską.
 6. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny.
 7. W przyszłą niedzielę, 31 maja, o godz. 11.00, Ksiądz Neoprezbiter odprawi w naszej świątyni swoją Mszę Prymicyjną. W związku z ograniczeniami epidemicznymi prosimy o umożliwienie uczestnictwa w Mszy rodzinie i zaproszonym gościom. Całość będzie transmitowana na naszym parafialnym kanale YouTube. Jeśli jakieś grupy będą chciały złożyć życzenia prosimy, aby były to jedno lub dwu osobowe delegacje.
 8. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 12.30!
 9. W sobotę 6 czerwca na godz. 15.00, Ksiądz Neoprezbiter zaprasza pielgrzymów grupy promienistej oraz grupy duszpasterskie na Mszę św. w ich intencji.
 10. Na prośbę rodziców dzieci pierwszokomunijnych, zgodnie z najnowszymi wytycznymi Księdza Prymasa, wyznaczyliśmy nowe, czerwcowe terminy uroczystości Pierwszej Komunii Świętej, które zostały już podane do wiadomości zainteresowanych. Jednocześnie zaznaczamy, że to rodzice są odpowiedzialni za przygotowanie dziecka do przyjęcia Pana Jezusa w Komunii Świętej i to oni podejmują decyzję kiedy ono nastąpi. Ze względów organizacyjnych, prosimy, by Rodzice, którzy nie chcą, by ich dziecko przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej w czerwcu, zgłosili ten fakt u księdza Bartka, telefonicznie lub osobiście, najpóźniej do przyszłej niedzieli, 31 maja.  
 11. W związku z uroczystością prymicyjną pragniemy przygotować świątynię poprzez gruntowne jej posprzątanie. Zapraszamy wszystkich chętnych w środę po Mszy św. porannej.
 12. Pragniemy bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy w tym trudnym czasie pamiętają o funkcjonowaniu naszej świątyni i wspierają ją swoimi ofiarami. Składamy staropolskie Bóg zapłać i ogarniamy wszystkich modlitwą.
 13. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej Katolickiej Szkoły Podstawowej. W każdej chwili można pobrać dokumenty ze strony internetowej i złożyć mailowo w Sekretariacie szkoły. Serdecznie zapraszamy i zachęcamy do zapoznania się z bogatą ofertą szkoły.
 14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Marka Żurawia, śp. Jana Mendelewskiego, śp. Teresę Nowak, śp. Henryka Wasilkowskiego, śp. Irenę Górzną i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…