Ogłoszenia duszpasterskie – 3.05.2020 r.

  1. Przypominamy, że transmitujemy Mszę świętą na naszym parafialnym kanale YouTube – w niedzielę o godz. 9.30 oraz o 12.30, a w dni powszednie o godzinie 18.00 wraz z nabożeństwem majowym.
  2. W czasie trwania pandemii koronawirusa zapraszamy wiernych na Koronkę do Bożego Miłosierdzia, która odmawiana jest w dni powszednie o godz. 15.00. Po koronce będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Dyżur będzie trwał do wyspowiadania wszystkich penitentów.
  3. Przypominamy, że nasza świątynia posiada powierzchnię 1883 m2. W związku z tym w kościele jednorazowo może przebywać 125 osób. Prosimy o przestrzeganie pozostałych przepisów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa (siadanie w oznaczonych miejscach, obowiązkowe maseczki na twarzy).
  4. Nabożeństwo Majowe sprawowane jest codziennie po Mszy św. o godz. 18.00
  5. W piątek obchodzić będziemy uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, patrona Polski. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  6. Informujemy, że w związku z zamknięciem szkół co najmniej do 24 maja, Pierwsza Komunia Święta oraz sakrament bierzmowania nie odbędą się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Nowy termin Pierwszej Komunii Świętej zostanie podany po powrocie dzieci do szkoły i konsultacjach z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Termin bierzmowania ustali ksiądz biskup i również zostanie podany w późniejszym czasie.
  7. Składamy wyrazy najwyższej wdzięczności wszystkim, którzy w tym trudnym czasie nie zapomnieli o funkcjonowaniu świątyni i złożyli ofiary na konto parafii, czy też przekazali je osobiście na składkę. Pamiętamy o was w modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać!
  8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć nowy numer „ Przewodnika Katolickiego”.
  9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Zofię Czarniak, śp. Krzysztofa Majewskiego, śp. Ryszarda Hospoda, śp. Stefana Markowskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…