Ogłoszenia duszpasterskie – 26.04.2020 r.

  1. Przypominamy, że transmitujemy Mszę świętą na naszym parafialnym kanale YouTube – w niedzielę o godz. 9.30 oraz o 12.30, a w dni powszednie o godzinie 18.00.
  2. Codziennie o godz. 15.00  kapłani naszej parafii zanoszą modlitwy do Bożego Miłosierdzia, a około godz. 18.45 odmawiają różaniec w intencji powstrzymania epidemii. Wiernych prosimy o włączenie się do tej modlitwy w domach. Można to uczynić łącząc się przez parafialny kanał YouTube, gdzie prowadzona jest relacja na żywo!
  3. Przypominamy, że od 16 kwietnia obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów, dotyczące zakrywania ust i nosa także w kościele. Dotyczy to wszystkich z wyjątkiem kapłanów celebrujących Msze i inne nabożeństwa.
  4. Od 20 kwietnia, rząd zniósł niektóre obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Dotyczą one również ilości wiernych w świątyni. Nasza świątynia posiada powierzchnię 1883 m2. W związku z tym w kościele jednorazowo będzie mogło przebywać 125 osób. Prosimy jednak o przestrzeganie pozostałych przepisów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa (siadanie w oznaczonych miejscach, obowiązkowe maseczki na twarzy).
  5. Informujemy, że każdego dnia po koronce do Bożego Miłosierdzia, do godz. 17.00 trwa dyżur spowiedniczy. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, ponieważ zbliża się pierwszy piątek miesiąca i ze względów proceduralnych nie będzie można tego dnia spowiadać dużej grupy wiernych.
  6. Od piątku rozpoczynamy się nabożeństwa majowe. Będą one celebrowane po wieczornej Mszy św.
  7. W myśl kanonu 1043 KPK podaje się do publicznej wiadomości, ze Marcin Kąkol, diakon Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie, syn naszej parafii, ma otrzymać święcenia kapłańskie w Katedrze Gnieźnieńskiej, dnia 30 maja 2020 r.                            Kto by wiedział o przeszkodzie sprzeciwiającej się udzieleniu temuż diakonowi wspomnianych święceń, w sumieniu zobowiązany jest powiadomić o tym miejscowego rządcę parafii.  Wszystkim wiernym poleca się, aby modlili się gorąco za mających przyjąć święcenia oraz o to, by Dobry Bóg wzbudził wśród młodzieży liczne i dobre powołania kapłańskie.
  8. Informujemy, że w związku z zamknięciem szkół co najmniej do 24 maja, Pierwsza Komunia Święta oraz sakrament bierzmowania nie odbędą się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Nowy termin Pierwszej Komunii Świętej zostanie podany po powrocie dzieci do szkoły i konsultacjach z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Termin bierzmowania ustali ksiądz biskup i również zostanie podany w późniejszym czasie.
  9. Pragniemy wyrazić słowa najwyższej wdzięczności wszystkim, którzy w tym trudnym czasie nie zapomnieli o funkcjonowaniu świątyni i złożyli ofiary na konto parafii, czy też przekazali je osobiście. Pamiętamy o was w modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać!
  10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Jolantę Skonieczną, śp. Danutę Zygmańską, śp. Bernarda Grzelaka, śp. Krzysztofa Włodarczyka i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…