Ogłoszenia duszpasterskie – 19.04.2020 r.

  1. Dziś w Kościele przeżywamy Niedzielę Bożego Miłosierdzia. O godz. 15.00 zapraszamy do wspólnego odmówienia Koronki do Bożego Miłosierdzia. Przestrzegając rozporządzeń rządowych, jeszcze dziś może w kościele przebywać tylko 5 osób, dlatego zachęcamy do łączności z naszą świątynią przez transmisję na kanale YouTube.
  2. Przypominamy, że transmitujemy Mszę świętą na naszym parafialnym kanale YouTube – w niedzielę o godz. 9.30 oraz o 12.30, a w dni powszednie o godzinie 18.00.
  3. Codziennie o godz. 15.00  kapłani naszej parafii zanoszą modlitwy do Bożego Miłosierdzia, a około godz. 18.45 odmawiają różaniec w intencji powstrzymania epidemii. Wiernych prosimy o włączenie się do tej modlitwy w domach. Można to uczynić łącząc się przez parafialny kanał YouTube, gdzie prowadzona jest relacja na żywo!
  4. Przypominamy, że od 16 kwietnia obowiązuje rozporządzenie Rady Ministrów, dotyczące zakrywania ust i nosa także w kościele. Dotyczy to wszystkich z wyjątkiem kapłanów celebrujących Msze i inne nabożeństwa.
  5. Od poniedziałku 20 kwietnia, rząd znosi niektóre obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Dotyczą one również ilości wiernych w świątyni. Nasza świątynia posiada powierzchnię 1883 m2. W związku z tym w kościele jednorazowo będzie mogło przebywać 125 osób. Prosimy jednak o przestrzeganie pozostałych przepisów związanych z zachowaniem bezpieczeństwa (odległość minimum 2 metry, 3 osoby w ławce, obowiązkowe maseczki na twarzy).
  6. W czwartek 16 kwietnia, zmarł ks. kan. Tadeusz Gawroński, pierwszy i długoletni proboszcz parafii pw. Św. Krzyża. Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek 20 kwietnia, w kościele Św. Krzyża o godz. 11.00. Z racji niemożliwości uczestnictwa dużej ilości wiernych w pogrzebie w naszej świątyni zostanie odprawiona intencja mszalna za zmarłego księdza kanonika w poniedziałek 20 kwietnia o godz. 8.00. W naszych modlitwach polecajmy księdza kanonika Miłosierdziu Bożemu.
  7. Informujemy, że w związku z zamknięciem szkół co najmniej do 26 kwietnia, Pierwsza Komunia Święta nie odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Nowy termin Pierwszej Komunii Świętej zostanie podany po powrocie dzieci do szkoły i konsultacjach z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  8. Pragniemy wyrazić słowa najwyższej wdzięczności wszystkim, którzy w tym trudnym czasie nie zapomnieli o funkcjonowaniu świątyni i złożyli ofiary na konto parafii, czy też przekazali je osobiście. Pamiętamy o was w modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać!
  9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Jadwigę Gajewską, śp. Janusza Kosmowskiego, śp. Helenę Szyperską i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…