Ogłoszenia duszpasterskie – 12.04.2020 r.

 1. Wszystkim gościom, sympatykom naszej świątyni i parafianom życzymy radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego, by Zmartwychwstały Chrystus obudził w nas to, co jeszcze uśpione, ożywił  to, co jeszcze w nas martwe a światło Jego Słowa prowadziło nas przez życie w radości i pokoju. Radosnego spotkania z Jezusem Zmartwychwstałym!
 2. Trwając w okresie epidemicznym, zgodnie z zarządzeniem władz państwowych, w liturgii nie może uczestniczyć więcej niż 5 osób, wyłączając z tej liczby osoby sprawujące posługę.
 3. Przypominamy, że transmitujemy Mszę świętą na naszym parafialnym kanale YouTube – w niedzielę o godz. 9.30 oraz o 12.30, a w dni powszednie o godzinie 18.00. Jednocześnie pragniemy uspokoić  wszystkich zaniepokojonych, że wszystkie Msze św., także te poza transmitowanymi, są w parafii odprawiane!
 4. Od wtorku  o godz. 15.00  kapłani naszej parafii zanoszą modlitwy do Bożego Miłosierdzia a ok. godz. 18.45 modlić się będą modlitwą różańcową w intencji powstrzymania epidemii, a wiernych prosimy o włączenie się do tej modlitwy w domach. Można to uczynić łącząc się przez parafialny kanał YouTube, gdzie prowadzona jest relacja na żywo!
 5. Jutro drugi dzień świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 6. Przypominamy, że od Niedzieli Zmartwychwstania nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.
 7. Bóg zapłać wszystkim, którzy choć w minimalnej obsadzie, czynnie włączyli się w celebrację Triduum Paschalnego. Jako proboszcz pragnę w tym miejscu złożyć szczególne podziękowania księdzu Andrzejowi, który w dobie pandemii, przygotowywał realizację transmisji nabożeństw i Mszy świętych. Dziękuję również księdzu Pawłowi, który wspierał księdza Andrzeja w tych działaniach. Pragnę podziękować naszemu parafianinowi, który mając sklep ze sprzętem komputerowym, użyczył nam komputer i monitor pozwalające realizować transmisję. Dziękuję księdzu Bartkowi i księdzu Romualdowi, liturgicznej służbie ołtarza, państwu organistom za oprawę muzyczną oraz panom kościelnym. Niech Zmartwychwstały Chrystus wszystkim błogosławi!
 8. W tym miejscu pragnę wyrazić słowa najwyższej wdzięczności wszystkim, którzy w tym trudnym czasie nie zapomnieli o funkcjonowaniu świątyni i złożyli ofiary na konto parafii czy też przekazali je osobiście. Jako wspólnota kapłańska dziękujemy także za produkty żywnościowe dostarczone na plebanię.  Pamiętamy o was w modlitwie i składamy staropolskie Bóg zapłać!
 9. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia. Tego dnia zapraszamy o godz. 15.00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 10. Informujemy, że w związku z zamknięciem szkół co najmniej do 26 kwietnia, Pierwsza Komunia Święta nie odbędzie się w pierwotnie zaplanowanym terminie. Nowy termin Pierwszej Komunii Świętej zostanie podany po ogłoszeniu stosownych zarządzeń przez Księdza Prymasa
  i konsultacjach z Rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Wiesława Poziomkę śp. Marię Serwach, śp. Helenę Nowaczyk, śp. Marka Gasteckiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…