Ogłoszenia duszpasterskie – 22.03.2020 r.

 1. Prosimy o szczególną jedność w czasie zagrożenia epidemicznego. Przede wszystkim troszczmy się
  o modlitwę za siebie nawzajem, polecajmy zwłaszcza osoby chore, ale też całą służbę zdrowia
  i wszystkich zaangażowanych w niesienie pomocy innym. Szukajmy okazji do roztropnego niesienia takiej pomocy osobom starszym, zwłaszcza tym, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Stosujmy się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych w poczuciu odpowiedzialności za siebie i za innych ludzi.
 2. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiczną odwołane zostały rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych i średnich. W najbliższym tygodniu nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci, katechez dla dzieci pierwszokomunijnych, a także żadnych spotkań grup i ruchów działających przy naszej parafii .
 3. Prosimy o skorzystanie z dyspensy naszego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego z obowiązku
  w udziale w niedzielnej Mszy świętej. O skorzystanie z dyspensy szczególnie prosimy osoby starsze, które są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby. Osoby, które nie wezmą udziału w tym trudnym czasie we Mszy w niedzielę nie popełniają grzechu. Korzystając z dyspensy, prosimy
  o zadbanie, by w skupieniu i z pobożnością obejrzeć mszę świętą w telewizji. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom będzie można uczestniczyć bezpośrednio w Mszy św. z naszej parafii o godz. 9.30 oraz o 12.30 a także Gorzkich Żali za pomocą kanału You Tube!
 4. Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym wiernych, od poniedziałku do soboty w godzinach od 15.00 -17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament przed którym indywidualnie będziemy mogli zanosić modlitwy o powstrzymanie karonawirusa. Również kapłani naszej parafii w tych dniach ok. godz. 18.45 modlić się będą modlitwą różańcową w tej intencji, a wiernych prosimy o włączenie się do tej modlitwy w domach. Można to uczynić łącząc się przez parafialnego facebooka, gdzie prowadzona jest relacja na żywo!
 5. Na skutek trwającej epidemii odwołane zostały spowiedzi zbiorowe w dekanatach. W związku z tym, pragnąc wiernym umożliwić w tym czasie skorzystanie z sakramentu pokuty
  od poniedziałku do soboty w godzinach od 15.00 – 18.00 będzie w konfesjonale dyżurował kapłan.
  A od przyszłego tygodnia będzie również dyżur po wieczornej Mszy świętej. Bardzo gorąco zachęcamy parafian do skorzystania z tej możliwości, gdyż przed samymi świętami może to być niemożliwe ze względów proceduralnych!
 6. W środę obchodzić będziemy uroczystość Zwiastowania NMP.
 7. W piątek 27 marca zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. Początek od godz. 8.30 zakończenie o godz. 16.55.
 8. Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie w godzinach 16.30-17.30, prosimy jednak korzystać z niej w wyjątkowych sytuacjach. Prosimy przede wszystkim o kontakt telefoniczny
  lub przez pocztę elektroniczną.
 9. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa
  dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00 (z zachowaniem wytycznych- 50 osób w kościele)
 10. 7 czerwca bieżącego roku odbędzie się w Warszawie beatyfikacja Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia ze stacji Inowrocław Rąbinek odjedzie pociąg specjalny do Warszawy.
  Koszt biletu to 5 zł.  Pragniemy zorganizować grupę pielgrzymów z naszej parafii. W zakrystii
  lub biurze parafialnym można dokonywać zapisów na ten wyjazd.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Stefanię Kawalerską; śp. Andrzeja Zielińskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…