Ogłoszenia duszpasterskie – 15.03.2020 r.

 1. W związku z zarządzeniem rządu i komunikatem księdza Prymasa prosimy, aby ograniczyć uczestnictwo w mszach niedzielnych i w ciągu tygodnia. Jednorazowo w kościele może przebywać tylko 50 osób. Po przekroczeniu tej liczby następne osoby nie będą mogły wziąć udziału w danym nabożeństwie. Prosimy o wyrozumiałość.
 2. Prosimy o szczególną jedność w czasie zagrożenia epidemiologicznego. Przede wszystkim troszczmy się o modlitwę za siebie nawzajem, polecajmy zwłaszcza osoby chore, ale też całą służbę zdrowia i wszystkich zaangażowanych w niesienie pomocy innym. Szukajmy okazji do roztropnego niesienia takiej pomocy osobom starszym, zwłaszcza tym, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia. Stosujmy się do wszystkich zaleceń służb sanitarnych w poczuciu odpowiedzialności za siebie i za innych ludzi.
 3. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną odwołane zostały rekolekcje wielkopostne dla szkół podstawowych. W najbliższym tygodniu nie będzie Drogi Krzyżowej dla dzieci, katechez dla dzieci pierwszokomunijnych, a także żadnych spotkań grup i ruchów działających przy naszej parafii .
 4. Prosimy, by w zgodzie z własnym sumieniem, ale też poczuciem odpowiedzialności społecznej i miłości braterskiej skorzystać z dyspensy naszego Arcybiskupa Metropolity Gnieźnieńskiego z obowiązku w udziale w niedzielnej Mszy świętej. O skorzystanie z dyspensy szczególnie prosimy osoby starsze, które są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby. Osoby, które nie wezmą udziału w tym trudnym czasie we Mszy w niedzielę nie popełniają grzechu. Korzystając z dyspensy, prosimy o zadbanie, by w skupieniu i z pobożnością obejrzeć/wysłuchać transmisję Mszy świętej (7.00 – TVP1, 9.00 – PR1, 9.00 – Polsat News, 9.30 – TV Trwam, 11.00 – TVN24, 13.00 – TVP Polonia, 19.00 – PR1). Warto też w sposób szczególny uświęcić niedzielę swoją modlitwą osobistą i rodzinną.
 5. Zgodnie z zaleceniem Episkopatu Polski w kropielnicach do odwołania nie będzie wody święconej. Znak pokoju przekazujemy sobie przez skłon głowy. Jeśli pragniemy przyjąć Komunię świętą na rękę prosimy położyć rękę lewą na prawej, tak by ksiądz położył Ciało Pańskie na lewej dłoni, następnie nie odchodząc od księdza prawą dłonią spożyć Ciało Pańskie.
 6. Wychodząc naprzeciw potrzebom duchowym wiernych, od poniedziałku do soboty w godz. 15.00 -17.00 będzie wystawiony Najświętszy Sakrament przed którym indywidualnie będziemy mogli zanosić modlitwy o powstrzymanie karonawirusa. Również kapłani naszej parafii w tych dniach o godz. 18.45 modlić się będą modlitwą różańcową w tej intencji, a wiernych prosimy o włączenie się do tej modlitwy w domach.
 7. Kancelaria parafialna będzie czynna w dni powszednie w godzinach 16.30-17.30, prosimy jednak korzystać z niej w wyjątkowych sytuacjach. Prosimy przede wszystkim o kontakt telefoniczny lub przez pocztę elektroniczną.
 8. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00.
 9. Kurs przedmałżeński odbywający się w domu parafialnym Zwiastun przy ul. Plebanka w Inowrocławiu zostaje zawieszony do odwołania.
 10. 7 czerwca bieżącego roku odbędzie się w Warszawie beatyfikacja Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia ze stacji Inowrocław Rąbinek odjedzie pociąg specjalny do Warszawy. Koszt biletu to 5 zł.  Pragniemy zorganizować grupę pielgrzymów z naszej parafii. W zakrystii lub biurze parafialnym można dokonywać zapisów na ten wyjazd.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Leszka Wasika i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…