Ogłoszenia duszpasterskie – 8.03.2020 r.

  1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy  na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00, dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu oraz Liceum Jana Kasprowicza zapraszają na wykład prof. dra hab. Tomasza Łaszkiewicza pt. „Kultura ziemiańska na Pomorzu w pierwszej połowie XX wieku”. Spotkanie rozpocznie się w dniu 10 marca (wtorek), w auli Liceum Jana Kasprowicza o godzinie 11.30.
  3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez członków Ruchu Światło – Życie, która odbędzie się w kościele, w czwartek, 12 marca, o godz.20.00.
  4. Próba formuły spowiedzi świętej dla dzieci pierwszokomunijnych z klas III odbędzie się w kościele, w piątek, 13 marca. Na 16.00 zapraszamy dziewczynki, a na 18.30 chłopców.
  5. Spotkanie ministrantów młodszych (do IV klasy szkoły podstawowej włącznie) odbędzie się w sobotę o 11.30, natomiast lektorów młodszych (VII i VIII klasa) – w sobotę o 19.00.
  6. 7 czerwca bieżącego roku odbędzie się w Warszawie beatyfikacja Sługi Bożego ks. kard. Stefana Wyszyńskiego. Tego dnia ze stacji Inowrocław Rąbinek odjedzie pociąg specjalny do Warszawy. Koszt biletu to 5 zł.  Pragniemy zorganizować grupę pielgrzymów z naszej parafii. W zakrystii lub biurze parafialnym można dokonywać zapisów na ten wyjazd.
  7. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
  8. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika katolickiego”.
  9. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
  10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Reginę Drewę, śp. Romana Znajdka, śp. Franciszka Zachwieję, śp. Romana Kułakowskiego, śp. Marię Lewandowską  i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…