Ogłoszenia duszpasterskie – 1.03.2020 r.

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy  na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00, dla dzieci o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Od dziś, 1 marca, w kościele p.w. Św. Krzyża w Inowrocławiu, rozpocznie się przygotowanie
  do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Od godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00.
 4. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę, 7 marca od godz. 8.00.
 5. W sobotę o godz. 7.30, zapraszamy na nabożeństwo pierwszosobotnie połączone z nowenną przygotowującą do peregrynacji obrazu Matki Bożej Jasnogórskiej.
 6. Spotkanie lektorów i ceremoniarzy w piątek o 19.00, natomiast ministrantów z klasy V i VI szkoły podstawowej w sobotę o 11.30.
 7. Zapraszamy  do udziału w weekendzie dla małżeństw i par w związkach bez przeszkód do  zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w dniach 6 – 8 marca  w Centrum Edukacyjno-Formacyjnym  w Gnieźnie.  Weekend organizowany jest przez Stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie”. Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacje znajdują się na  stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie.pl oraz na plakacie  w gablocie ogłoszeń.
 8. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 9. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika katolickiego”.
 10. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Stanisława Matuszyka; śp. Jadwigę Safian i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…