Ogłoszenia duszpasterskie – 23.02.2020 r.

 1. W najbliższą środę, 26 lutego, rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku: 8.00, 9.30, 17.00, 18.00. Przypominamy, że w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy chorych.
 2. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.
 3. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową –  dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00, a dla dzieci o godz. 16.30. W niedzielę Gorzkie Żale sprawowane będą po Mszy św. o godz. 16.00.
 4. W okresie Wielkiego Postu w niedziele będzie Msza św. o godz. 16.00.
 5. Jak w roku ubiegłym, pomocą w postanowieniach wielkopostnych może być „Zdrapka Wielkopostna”. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiara dobrowolna.
 6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III zapraszamy na kolejną katechezę, która odbędzie się w kościele, w piątek, 28 lutego, po Mszy świętej o godzinie 18.00.
 7. Spotkanie kandydatów na lektorów z klasy VII i VIII szkoły podstawowej w sobotę o 19.00.
 8. Od 1 marca w kościele p.w. Św. Krzyża w Inowrocławiu, rozpocznie się przygotowanie
  do sakramentu bierzmowania dla osób dorosłych. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń.
 9. Zapraszamy  do udziału w weekendzie dla małżeństw i par w związkach bez przeszkód do  zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego w dniach 6 -8 marca  w Centrum Edukacyjno- Formacyjnym  w Gnieźnie.  Weekend organizowany jest przez Stowarzyszenie „Spotkania Małżeńskie”. Kontakt do organizatorów i szczegółowe informacje znajdują się na  stronie internetowej: www.spotkaniamalzenskie.pl  oraz na plakacie  w gablocie ogłoszeń.
 10. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 11. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika katolickiego”.
 12. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy : śp. Macieja Krawczaka; śp. Romana Harendę; śp. Danutę Damazyn; śp. Józefa Łukaszewskiego; śp. Sławomirę Przybylską i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…