Ogłoszenia duszpasterskie – 12.01.2020 r.

  1. Dzisiejsze święto Chrztu Pańskiego zamyka liturgiczny obchód okresu Narodzenia Pańskiego. Choć w naszych kościołach kolędy będą rozbrzmiewać jeszcze do 2 lutego, czyli do święta Ofiarowania Pańskiego, to jednak liturgia będzie już kierować nasz wzrok na Jezusa, który rozpoczyna swoją publiczną działalność
  2. Trwa kolęda. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Początek kolędy od godz. 15.30 a w soboty od godz. 14.00. W gablotach ogłoszeń  na stronie internetowej i facebooku znajduje się plan kolędy do 15 stycznia. Zapraszamy do zapoznania się.
  3. Do 7 lutego Msze św. w dni powszednie, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 8.00 i 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00 do godz. 10.00.
  4. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się w sobotę 18 stycznia o godz. 10:00 w budynku szkoły przy ul. Wojska Polskiego 20. Będzie okazja do zapoznania się z ofertą placówki i wzięcia udziału w warsztatach Małego Odkrywcy. Równocześnie społeczność Katolickiej Szkoły Podstawowej zaprasza mieszkańców miasta na przedstawienie jasełkowe w dniu 15 stycznia o godz. 17:00 do Domu Kultury „Pszczółka”. Wstęp wolny.
  5. Organizujemy pielgrzymkę szlakiem naszej Patronki, Św. Królowej Jadwigi na Węgry (m. in. do Budapesztu). Odbędzie się ona w dniach od 27 kwietnia do 2 maja 2020 roku. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Bartka. Na chętnych czekamy do końca stycznia.
  6. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
  7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp.Mariannę Kostecką; Edwarda Wielicha; Kazimierza Michalskiego i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…