Ogłoszenia duszpasterskie – 5.06.2020 r.

  1. W poniedziałek, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie znaną świętem Trzech Króli. Podczas Mszy świętych pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło. W kadzidło i kredę będzie się można zaopatrzyć u ministrantów przy wejściu do naszej świątyni. Ofiary zasilą kasę ministrancką przeznaczoną na wakacyjny wyjazd.
  2. W poniedziałek, 6 stycznia 2020 roku ulicami Inowrocławia przejdzie już po raz czwarty Orszak Trzech Króli. Uczestnicy orszaku zbiorą się 6 stycznia o godz. 14.00 na Skwerze Jana Pawła II. Tam odbędzie się wspólne kolędowanie. Mieszkańcy otrzymają śpiewniki, korony i kolorowe balony. W ten sposób każdy może się przyłączyć do Orszaku Trzech Króli, stając się częścią całego wydarzenia. Później Trzej Królowie w towarzystwie Orkiestry Dętej Inowrocławskich Kopalń Soli „SOLINO” S.A. poprowadzą pochód do hali widowiskowo-sportowej gdzie odbędzie się dalsza część świętowania. Zapraszamy wszystkich parafian i mieszkańców naszego miasta do uczestnictwa w tym wydarzeniu.
  3. W poniedziałek, 6 stycznia, o 15.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe całą Liturgiczną Służbę Ołtarza. Odbędzie się ono w świetlicy Katolickiej Szkoły Podstawowej.
  4. Trwa kolęda. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Początek kolędy od godz. 15.30 a w soboty od godz. 14.00. W gablotach ogłoszeń  na stronie internetowej i facebooku znajduje się plan kolędy do 15 stycznia. Zapraszamy do zapoznania się.
  5. Do 7 lutego Msze św. w dni powszednie, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 8.00 i 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia, a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00 do 10.00.
  6. Organizujemy pielgrzymkę szlakiem naszej Patronki, Św. Królowej Jadwigi na Węgry (m. in. do Budapesztu). Odbędzie się ona w dniach od 27 kwietnia do 2 maja 2020 roku. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Bartka. Na chętnych czekamy do końca stycznia.
  7. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
  8. Rozpoczęliśmy ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
  9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Irenę Walczak, Barbarę Chełminiak, Stanisława Podworskiego, Mariannę Kostecką, Krystynę Kaszak  i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…