Ogłoszenia duszpasterskie – 22.12.2019 r.

 1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie benedyktyna o.Leona Knabita, który głosi Słowo Boże na każdej mszy św. Zapraszamy do wsłuchania się w głoszone słowo.
 2. Ministranci naszej parafii rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich letniego wypoczynku.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 16.00 uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszają wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, na Jasełka Bożonarodzeniowe!
 4. Zapraszamy na Roraty w poniedziałek o godz. 6.30. Piętnaście minut przed roratami – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dla dzieci roraty w poniedziałek o godz. 18.00.
 5. W poniedziałek, 23 grudnia, o godzinie 11.00 zbiórka wszystkich ministrantów, lektorów i ceremoniarzy w kościele. Obecność obowiązkowa – przygotowujemy liturgię świąteczną!
 6. W środę obchodzić będziemy pamiątkę Narodzenia Chrystusa. Zapraszamy na Pasterkę, czyli Mszę św. sprawowaną o północy z wtorku na środę. Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 7. W uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę!
 8. W czwartek obchodzimy wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę. Tego dnia o godz. 14.30 zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd,  a szczególnie dzieci z ich roratnimi pracami.
 9. Opłatki na stół wigilijny  można nabyć w wejściu do  wieży kościoła. Udało się jeszcze zorganizować świece Caritas. Można je nabyć również w wieży kościoła w cenie 7 zł.
 10. Spotkanie opłatkowe Żywego Różańca i Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich odbędzie się w sobotę, 28 grudnia, po porannej Mszy św.
 11. W niedzielę 29 grudnia, przeżywać będziemy Uroczystość Świętej Rodziny. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków na Mszę św. o godz. 11.00, podczas której nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
 12. Od 27 grudnia do 7 lutego msze św. popołudniowe, poza sobotami, sprawowane będą o godz. 15.00 a biuro parafialne czynne będzie od godz. 9.00
 13. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy po Nowym Roku !
 14. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim parafianom, którzy włączyli się w posprzątanie świątyni na święta. Bóg zapłać!
 15. Odpowiadając na prośby Parafian pragniemy zorganizować pielgrzymkę szlakiem naszej Patronki, Św. Królowej Jadwigi. Odbędzie się ona w dniach od 27 kwietnia do 2 maja 2020 roku. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Bartka. Na chętnych czekamy do końca stycznia.
 16. Informujemy, że od nowego roku, z wyjątkiem Wielkiego Postu, nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 16.00!
 17. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 18. Rozpoczęliśmy ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
 19. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Dzisiejszy numer jest numerem podwójnym z dołączonym modlitewnikiem dlatego koszt wynosi 10 zł.
 20. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Jadwigę Kowalską, śp. Helenę Kmittę; śp. Grzegorza Młodoszewskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek