Ogłoszenia duszpasterskie – 15.12.2019 r.

 1. Roraty sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Piętnaście minut przed roratami – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek roraty dla młodzieży, którą po Mszy zapraszamy do salki na śniadanie. Dla dzieci roraty sprawowane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 13 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny  można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 3. We wtorek, 17 grudnia, po roratach pragniemy gruntownie posprzątać naszą świątynię. Zapraszamy wszystkich chętnych do pomocy. Prosimy zabrać miotły lub mopy.
 4. Odpowiadając na prośby Parafian pragniemy zorganizować pielgrzymkę szlakiem naszej Patronki, Św. Królowej Jadwigi. Odbędzie się ona w dniach od 27 kwietnia do 2 maja 2020 roku. Szczegóły na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zapisy i dodatkowe informacje u ks. Bartka. Na chętnych czekamy do końca stycznia.
 5. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele, w sobotę, 21 grudnia. Wyjątkowo na godzinę 9.00 zapraszamy dzieci zarówno z III jak i z IV grupy.
 6. Ministranci naszej parafii rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich letniego wypoczynku.
 7. W tym tygodniu odbywać się będą spowiedzi adwentowe w parafiach naszego dekanatu. Plan spowiedzi wywieszony jest w gablotach. Z tego powodu  w naszej świątyni będzie ograniczona możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej parafii całodzienna spowiedź w najbliższą sobotę 21 grudnia w następujących godzinach: 10.30 – 12.00 oraz od 19.00 – do 21.00.  Gorąco zapraszamy do skorzystania z tej okazji.
 8. Ponieważ skradziono skarbonę, do której można było składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej, dlatego ofiary można składać do skarbonek u ministrantów sprzedających gazety.
 9. Pragniemy poinformować, że w minionym tygodniu dokonano aktu zniszczenia elewacji kościoła! Módlmy się o nawrócenie dla grzeszników!
 10. 21 i 22 grudnia będzie gościł w naszej parafii benedyktyn o. Leon Knabit. Zapraszamy na Msze święte z jego kazaniami w sobotę wieczorem i w ciągu całej IV niedzieli Adwentu.
 11. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 16.00 uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej zapraszają wszystkich parafian, a szczególnie dzieci, na Jasełka Bożonarodzeniowe!
 12. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 9558 zł.
 13. Informujemy, że od nowego roku, z wyjątkiem Wielkiego Postu, nie będzie w niedzielę Mszy św. o godz. 16.00!
 14. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 15. Rozpoczęliśmy ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
 16. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 17. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Mieczysława Krzyżańskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek