Ogłoszenia duszpasterskie – 8.12.2019 r.

 1. Roraty sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Piętnaście minut przed roratami – Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek roraty dla młodzieży, którą po Mszy zapraszamy do salki na śniadanie. Dla dzieci roraty sprawowane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.
 3. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 13 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny  można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 4. Katolicka Szkoła Podstawowa wraz z oddziałem przedszkolnym zaprasza dziś na drzwi otwarte. Rozpocznie je Msza św. o godz. 11.00 w kościele, a po niej spotkanie w szkole, gdzie między innymi będzie można obejrzeć przedstawienie i wziąć udział w warsztatach.
 5. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład dk. prof. Waldemara Rozynkowskiego, pt. „Diakonat stały w Kościele w Polsce – historia, teraźniejszość, wyzwania”. Spotkanie odbędzie się 10 grudnia (wtorek) o godzinie 17.30 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godzinie 17.00.
 6. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo w drugą środę, 11 grudnia, po Mszy roratniej.
 7. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez członków Ruchu Światło – Życie. Odbędzie się ona w kościele, w czwartek, 12 grudnia o 20.00.
 8. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele, w sobotę, 14 grudnia. Na 9.00 zapraszamy dzieci z grupy I, a na 10.00 dzieci z grupy II.
 9. Zbiórka lektorów ministrantów młodszych z klasy V i VI  – w sobotę o godzinie 11.30.
 10. Od przyszłej niedzieli ministranci naszej parafii będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich letniego wypoczynku.
 11. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 12. Fundacja Dziedzictwo Kresowe zwraca się do wszystkich parafian z prośbą o pomoc w zbiórce produktów, które w okresie przedświątecznym zostaną przekazane środowiskom polskim w Lwowie, Żółkwi, Krzemieńcu na Ukrainie. Mogą to być takie produkty jak: cukier, mąka, olej, proszek do prania, słodycze, kasza, konserwy, dżemy. Produkty można przynosić do zakrystii do końca dzisiejszego dnia.
 13.  21 i 22 grudnia będzie gościł w naszej parafii benedyktyn o. Leon Knabit. Zapraszamy na Msze święte z jego kazaniami w sobotę wieczorem i w ciągu całej IV niedzieli Adwentu.
 14. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 15. Rozpoczęliśmy ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
 16. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 17. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Romana Bednarka; śp. Alojzego Proszkiewicza  i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek