Ogłoszenia duszpasterskie – 1.12.2019 r.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Piętnaście minut przed roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek roraty dla młodzieży, którą po Mszy zapraszamy do salki na śniadanie. Dla dzieci roraty sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.
 3. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w I czwartek miesiąca na modlitwę różańcową w intencji kapłanów o godzinie 16.30, Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich o godz. 17.00 oraz na zebranie formacyjne po jej zakończeniu.
 4. Rozpoczyna się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 13 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny  można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 5. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, a od godz. 17.30 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
 6. Zbiórka lektorów starszych i ceremoniarzy odbędzie się w piątek o godzinie 19.00, natomiast spotkanie ministrantów i lektorów młodszych z klasy VII i VIII  – w sobotę o godzinie 19.00.
 7. Informujemy, iż chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 7 grudnia. Chorych nie objętych comiesięczną wizytą prosimy zgłaszać w zakrystii,  biurze lub telefonicznie w godzinach funkcjonowania biura.
 8. W przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00 będziemy się modlić za dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i ich rodziny. Dzieci pierwszokomunijne z klas III tego dnia będą miały także poświęcone medaliki i książeczki.
 9. Spotkanie formacyjne Żywego Różańca odbędzie się wyjątkowo w drugą środę, 11 grudnia, po Mszy Roratniej.
 10. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 11. Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży organizuje wyjazd na Europejskie Spotkanie Młodych Taize, które odbędzie się we Wrocławiu w dniach 28.12.2019 – 1.01.2020. Zapisy do 2 grudnia. Szczegółowe informacje na naszej stronie parafialnej.
 12. Katolicka Szkoła Podstawowa wraz z oddziałem przedszkolnym zaprasza na drzwi otwarte, które odbędą się 8 grudnia. Rozpocznie je Msza św. o godz. 11.00 w kościele, a po niej spotkanie w szkole, gdzie między innymi będzie można obejrzeć przedstawienie i wziąć udział w warsztatach.
 13. Fundacja Dziedzictwo Kresowe zwraca się do wszystkich parafian z prośbą o pomoc w zbiórce produktów, które w okresie przedświątecznym zostaną przekazane środowiskom polskim w Lwowie, Żółkwi, Krzemieńcu na Ukrainie. Mogą to być takie produkty jak: cukier, mąka, olej, proszek do prania, słodycze, kasza, konserwy, dżemy. Produkty można przynosić do zakrystii do 8 grudnia.
 14. Katolicka Szkoła Podstawowa organizuje zbiórkę elektrośmieci. Gdyby komuś zalegały zużyte: żelazka, drukarki, komputery, pralki, lodówki itp. prosimy je składać przy garażu przy szkole przez cały najbliższy tydzień.
 15. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 16. Za tydzień składka inwestycyjna!
 17. Rozpoczęliśmy ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
 18. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 19. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Stanisławę Perlikowską; śp. Henryka Pica; śp. Erikę Woszczak; śp. Marię Rojewską; śp. Adelę Graczyk i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek