Ogłoszenia duszpasterskie – 20.10.2019 r.

 1. Dziś w całej Polsce Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego przeprowadza coroczne badanie ilości wiernych uczestniczących w niedzielnej Mszy świętej. Przy wyjściu z kościoła liczenia dokonuje Liturgiczna Służba Ołtarza.
 2. Nabożeństwa różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na różaniec w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.
 3. Wspólnota Koinonia Jan Chrzciciel oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży serdecznie zaprasza małych parafian do udziału w kolejnej edycji Baliku Świętych, 31 października (czwartek) o godz. 17.00 do MDK „Pszczółka” w Inowrocławiu. Dzieci zapraszamy do przebrania się za anioła lub ulubionego świętego. Bezpłatne bilety dostępne są w zakrystii lub u ks. Pawła.
 4. Trwa nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy ministrantów młodszych (dziecko może być jeszcze przed I Komunia Świętą) oraz starszych. Nawet jeśli ktoś nie służył wcześniej, to zawsze może zostać lektorem. Zgłoszenia przyjmuje ks. Andrzej. Na chętnych czekamy do końca października!
 5. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Formularze do modlitwy zwanej wymieniankami wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie czy mają to być wymienianki roczne czy jednorazowe.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele w piątek,
  25 października, po Mszy świętej o godzinie 18.00.
 7. Spotkanie starszych lektorów i ceremoniarzy w piątek o godzinie 19.00, spotkanie ministrantów z klasy V i VI w sobotę, 26 października, o godzinie 11.30, a spotkanie ministrantów i lektorów z klas VII i VIII również w sobotę, 26 października, o godzinie 19.00.
 8. Młodzież zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdą niedzielę o godzinie 19.00 w naszej salce.
 9. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że są jeszcze wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych. Koszt czesnego wynosi 100 zł. Szczegółowych informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 10. Wolontariusze „Szlachetnej Paczki”, zwracają się z prośbą do naszych parafian o pomoc we wskazaniu osób starszych, samotnych czy rodzin wielodzietnych, którym przydałaby się pomoc. Osoby można zgłaszać w zakrystii lub biurze parafialnym u dyżurującego kapłana. Zgłoszenia do końca października!
 11. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę budowlaną, która wyniosła 9446 zł. jak również za ofiary na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, która wyniosła 5231 zł 69 gr. Bóg zapłać!
 12. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować ofiarodawcom, dzięki którym odnowione zostały dwa kielichy mszalne i zakupione zostały i zamontowane nowe drzwi na wikariat! Bóg zapłać!
 13. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 14. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Zdzisława Łuczaka; śp. Elżbietę Lipińską  i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek