Ogłoszenia duszpasterskie – 6.10.2019 r.

 1. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.
 2. Rozpoczynamy nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy ministrantów młodszych (dziecko może być jeszcze przed I Komunia Świętą) oraz starszych. Nawet jeśli ktoś nie służył wcześniej, to zawsze może zostać lektorem. Zgłoszenia przyjmuje ks. Andrzej. Na chętnych czekamy do końca października! 
 3. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie z przedstawicielem biura podróży, pielgrzymów  udających się do Guadelupe.
 4. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych z klas III odbędzie się w sobotę, 12 października w kościele. Na 9.00 zapraszamy dzieci z grupy I (SP nr 5), a na 10.00 dzieci z grupy II (SPI).
 5. Spotkanie ministrantów z klasy V i VI w sobotę, 12 października, o godzinie 11.30, a spotkanie ministrantów i lektorów z klas VII i VIII również w sobotę, 12 października, o godzinie 19.00.
 6. W sobotę w kościele Wspólnota Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na Wieczorną Mszę Świętą o uzdrowienie. Osoby poszukujące relacji z Bogiem, przeżywające różne trudności duchowe, życiowe i emocjonalne, zapraszamy na indywidualną modlitwę wstawienniczą o uzdrowienie wewnętrzne i fizyczne.
 7. Młodzież zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdą niedzielę o godzinie 19.00 w naszej salce.
 8. Pod hasłem „Wstańcie, chodźmy!” po raz kolejny wyruszy Piesza Pielgrzymka do Markowic z okazji XIX Dnia Papieskiego. Początek pielgrzymki 12 października o godz. 8.45 w kościele Zwiastowania. Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie przez formularz elektroniczny do 10 października. Koszt to 10 zł. Link do formularza zgłoszeniowego: https://link.do/SZ7Zk
 9. W przyszłą niedzielę, 13 października, obchodzić będziemy Dzień Papieski. Tego dnia młodzież zbiera ofiary, które przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 10. Katolicka Szkoła Podstawowa informuje, że są jeszcze wolne miejsca w oddziałach przedszkolnych. Koszt czesnego wynosi 100 zł. Szczegółowych informacji można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 11. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w tym tygodniu: śp. Dariusza Jelonka; śp. Piotra Czerwińskiego i wszystkich zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek