Ogłoszenia duszpasterskie – 8.09.2019 r.

 1. Dzieci z klas III, które zostały zgłoszone do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy po naklejki
  z niedzielnych Mszy świętych. Dzisiaj  wydawane są nowe książeczki. W związku z tym, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii trwa dwa lata informujemy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy II, którzy chcą by ich dziecko przystąpiło w 2021 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w kościele w przyszłą niedzielę, 15 września, po Mszy świętej o godz. 11.00.
 2. Spotkanie dla rodziców i kandydatów do bierzmowania z klas VIII SP odbędzie się w kościele, w sobotę, 14 września, po Mszy świętej o godz. 18.00. Przy tej okazji informujemy, że według nowych wytycznych obowiązujących w naszej diecezji przygotowanie do bierzmowania rozpoczyna się w klasie VIII szkoły podstawowej.
 3. Można już zamawiać lub rezerwować Msze św. na rok 2020. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.
 4. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu, zaprasza na wykład o. Piotra Twardeckiego, superiora Domu Zakonnego Ojców Jezuitów w Bydgoszczy pt. „Widzieć, osądzić, działać –  czyli o rozeznawaniu duchowym. Spotkanie odbędzie się 10 września (wtorek) w salce parafialnej o godzinie 17.30.
 5. Parafia Imienia NMP w Inowrocławiu „Ruina” zaprasza do świętowania Imienin  Madonny Uśmiechniętej Królowej Nadziei. 12 września w czwartek, w bazylice, całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.00 Msza św. odpustowa, której przewodniczył będzie Ks. Bp Bogdan Wojtuś. W niedzielę 15 września na parkingu przed bazyliką od godz. 14.00 festyn rodzinny. Informacje na stronie internetowej imienia.pl
 6. W piątek, 13 września, zbiórka lektorów i ceremoniarzy ze szkoły średniej i starszych. W sobotę o 11.30 zbiórka ministrantów i lektorów ze szkoły podstawowej. Obecność obowiązkowa!
 7. W piątek po wieczornej Mszy św. zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 8. Młodzież z naszego miasta zapraszamy na Diecezjalne Spotkanie Młodych z okazji święta św. Stanisława Kostki, które odbędzie się w sobotę 21 września we Wrześni. Wyjazd o godz. 10.00 sprzed kościoła Świętego Ducha, następnie z parkingu przed bazyliką mniejszą (10.05) i z parkingu przy Galerii Solnej (ok. 10.15); powrót ok. 21.30. W programie m.in.: spotkania z gośćmi, świadectwa, koncert Siewców Lednicy i Eucharystia. Zapisy wyłącznie przez formularz elektroniczny do 18 września do południa (link do zapisów: https://link.do/gQQap ). Koszt wyjazdu: 25 zł.
 9. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, organizowany jest wyjazd do Włocławka w ramach modlitwy POLSKA POD KRZYŻEM. Koszt 35 zł. Zapisy do 9 września w biurze parafialnym parafii p.w. Zwiastowania NMP.
 10. Zapraszamy na XXXV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.  Odbędzie się ona w niedzielę 22 września. Zapisy w parafii p.w. Imienia NMP „Ruina” w biurze parafialnym i w zakrystii. Koszt 60 zł.
 11. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich AG zaprasza na dzień skupienia w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu w dniu 28.09.2019 r. Zapisy w zakrystii kościoła Chrystusa Miłosiernego  po każdej Mszy Św. Koszt wyjazdu to 20 zł.
 12. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 13. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Zdzisława Różańskiego, Marię Racięcką i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek