Ogłoszenia duszpasterskie – 1.09.2019 r.

 1. Dzieci z klas III, które zostały zgłoszone do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy
  do zakrystii po naklejki z niedzielnych Mszy świętych. Nowe książeczki będą wydawane w przyszłą niedzielę. W związku z tym, że przygotowanie do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii trwa dwa lata, już dziś informujemy, że spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci z klasy II, którzy chcą by ich dziecko przystąpiło w 2021 roku do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii, odbędzie się w kościele 15 września, po Mszy świętej o godz. 11.00.
 2. W poniedziałek o godz. o godz. 9.00 Msza św. inaugurująca nowy rok szkolny dla uczniów Katolickiej Szkoły Podstawowej (poświęcenie przyborów szkolnych dzieci z I klasy).
 3. Od poniedziałku biuro parafialne wraca do godzin urzędowania sprzed wakacji.
 4. We wtorek, 3 września, po mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się na plebanii spotkanie Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii.
 5. Żywy różaniec zaprasza na spotkanie formacyjne w środę po Mszy św. o godz. 8.00.
 6. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich w najbliższy czwartek o godz. 16.00 na Adorację Najświętszego Sakramentu wraz z modlitwą różańcową w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne, a następnie na Mszę św. o godz. 17.00, zaś po jej zakończeniu na zebranie formacyjne.
 7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30. Tego dnia gorąco zapraszamy dzieci i młodzież, którzy rozpoczynają nowy rok szkolny, do skorzystania z tego sakramentu. Prosimy rodziców lub opiekunów o pomoc dzieciom w dotarciu do spowiedzi.
 8. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę, 7 września, od godz. 8.00. Ksiądz Andrzej swoich chorych odwiedzi wyjątkowo tydzień później tj. 14 września.
 9. W niedzielę, 8 września, obchodzimy święto Narodzenia NMP (Matki Bożej Siewnej).
  W tym dniu po Mszy św. o godz. 18.00 zostanie poświęcone ziarno.
 10. Od dziś można zamawiać lub rezerwować Msze św. na 2020 rok. Przypominamy, że dokonując rezerwacji należy ją potwierdzić na dwa tygodnie przed terminem. W przeciwnym razie rezerwacja zostanie anulowana.
 11. W święto Podwyższenia Krzyża Świętego, 14 września, organizowany jest wyjazd do Włocławka w ramach modlitwy POLSKA POD KRZYŻEM. Wyjazd o godz. 9.00 z parkingu przy Bazylice, powrót 15 września około  godz. 9.00. Koszt 35 zł. Zapisy do 9 września w biurze parafialnym  parafii pw. Zwiastowania NMP.
 12. Zapraszamy na XXXV Pielgrzymkę Małżeństw i Rodzin na Jasną Górę.  Odbędzie się ona w niedzielę 22 września. Zapisy w parafii p.w. Imienia NMP „Ruina” w biurze parafialnym i w zakrystii. Koszt 60 zł. Wyjazd o godz. 4.30  z parkingu przed bazyliką. Serdecznie zachęcamy.
 13. Ks. Robert Nurski, Prezes Stowarzyszenia Wspierania Powołań Kapłańskich AG, zaprasza na dzień skupienia i modlitwę za kapłanów, i o nowe powołania do służby Bożej. Dzień skupienia będzie miał miejsce w Sanktuarium Matki Bożej w Licheniu w dniu 28.09.2019 r. Wyjazd autokarem sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego o godz. 8.00, powrót do 18.00.  Zapisy w zakrystii kościoła Chrystusa Miłosiernego  po każdej Mszy Św. Koszt wyjazdu to 20 zł.
 14. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 15. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Andrzeja Żywiczkę i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek