Ogłoszenia duszpasterskie – 28.07.2019 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 wyruszyła z naszej parafii na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z pielgrzymami i za pielgrzymów.
 2. Dziś po każdej Mszy świętej poświęcenie pojazdów mechanicznych. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone są na zakup samochodów dla misjonarzy.
 3. Dzisiaj na Placu przy kościele Chrystusa Miłosiernego, odbywa się Festyn Diecezjalny – Bezpiecznie w drogę dla Misji.  Gościć będzie dyrektor MIVA Polska ks. Jerzy Kraśnicki. Festyn rozpocznie się Msza Św. o godz. 10.00.
 4. Biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w  godz. 16.30 – 17.30.
 5. W czasie wakacji okazja do spowiedzi św. w tygodniu przed Mszami św.
 6. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich zaprasza w czwartek na godz. 16.30 na różaniec i Mszę św. o godz.17.00 w intencji powołań i powołanych. 
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.30.
 8. Trwają zapisy na powitanie pielgrzymów w dniach 5 – 6 sierpnia  z noclegiem. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym. Osoby zapisane na pielgrzymkę autokarową do Częstochowy zgromadzą się 5 sierpnia o godz. 6.50 na parkingu przy kościele św. Jadwigi od strony ul. ks. Popiełuszki. Prosimy o uzupełnienie numeru PESEL i dokonanie brakujących opłat.
 9. Zwracamy się z gorącą prośbą, aby nie zostawiać w kościele  starych gazet, książek, obrazków, czy różnego rodzaju dewocjonaliów, które zapewne zalegają nam w mieszkaniach. Jeśli mamy jakąś wątpliwość, co zrobić z taką rzeczą, proszę zapytać któregokolwiek z kapłanów. Dziękujemy za zrozumienie!
 10. Bardzo serdecznie dziękujemy dwom parafianom, którzy ufundowali i zamontowali przed kościołem długo oczekiwane przez parafian stojaki do rowerów. Bóg zapłać.
 11. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”. Do dzisiejszego numeru dołączony jest modlitewnik „5 minut z Bogiem”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Zuzannę Gut, śp. Zdzisława Zalewskiego, śp. Michała Kucharskiego, śp. Ryszarda Soszyńskiego, śp. Stefana Jaskólskiego, śp. Reginę Urbańską i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek