Ogłoszenia duszpasterskie – 21.07.2019 r.

 1. Trwają wakacje – pamiętajmy o świętowaniu Dnia Pańskiego. Jednocześnie prosimy o właściwy ubiór i godne zachowywanie się w świątyni.
 2. Przypominamy, że w czasie wakacji biuro parafialne czynne jest w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30. W czasie wakacji w dni powszednie okazja do spowiedzi jest tylko przed Mszami świętymi.
 3. Zachęcamy do zapisów na Pieszą Pielgrzymkę Promienistą na Jasną Górę. Ks. Paweł zamyka listę uczestników w czwartek. Można także składać intencje pielgrzymkowe. Odpowiednie formularze znajdują się przy wyjściu głównym z kościoła. Pielgrzymów możemy również wesprzeć np. przynosząc napoje, konserwy, dżemy i inne produkty spożywcze. Dary dla pielgrzymów będziemy przyjmować w zakrystii. Bóg zapłać!
 4. Trwają również zapisy na powitanie pielgrzymów w dniach 5 – 6 sierpnia
  z noclegiem. Koszt 120 zł. Zapisy w zakrystii i biurze parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę, po Mszy św. o godz. 7.30 wyruszy z naszej parafii na Jasną Górę Piesza Pielgrzymka. Zapraszamy do wspólnej modlitwy z pielgrzymami.
 6. W czwartek kościół będzie wspominał św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa patrona kierowców. Pojazdy mechaniczne pobłogosławione zostaną po Mszach św.  Ponieważ nie wszyscy kierowcy mogą tego dnia dotrzeć na Mszę św. błogosławieństwo pojazdów odbędzie się także w przyszłą niedzielę, 28 sierpnia. Ofiary zbierane przy tej okazji przeznaczone będą na zakup środków transportu dla misjonarzy.
 7. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 7349 zł. Bóg zapłać!
 8. Zwracamy się z gorącą prośbą, aby nie zostawiać w kościele  starych gazet, książek, obrazków, czy różnego rodzaju dewocjonaliów, które zapewne zalegają nam w mieszkaniach. Jeśli mamy jakąś wątpliwość, co zrobić z taką rzeczą, proszę zapytać któregokolwiek z kapłanów. Dziękujemy za zrozumienie!
 9. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 10. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Czesławę Juszko, śp. Edmunda Południaka, śp. Barbarę Juszko, śp. Juliannę Wojciechowską, śp. Mariana Pawlaczyka, śp. Henryka Muszyńskiego   i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek