Ogłoszenia duszpasterskie –30.06.2019 r.

 1. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.
 2. W czasie wakacji biuro parafialne jest czynne tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.
 3. W lipcu i w sierpniu zmienia się układ Mszy św. w niedzielę. Eucharystie będą sprawowane o 7.30, 9.30, 11.00, 12. 30 i 19.00.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi od godz. 17.30.
 5. Zapraszamy do udziału w Promienistej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Zapisy przez formularz elektroniczny na naszym facebooku lub bezpośrednio u ks. Pawła w zakrystii. Kolejne spotkanie organizacyjne odbędzie się w niedzielę, 7 lipca, po Mszy o godzinie 19.00. Pod chórem została wystawiona skarbona, do której można składać intencje, w których, przez cały czas trwania pieszej pielgrzymki, modlić się będą pielgrzymi. Składane ofiary przy tej okazji są wsparciem dla pielgrzymów. Z serca wszystkim ofiarodawcom dziękujemy.
 6. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu informuje, że trwają zapisy do oddziału zerowego i pierwszej klasy. W pozostałych oddziałach posiadamy pojedyncze wolne miejsca. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Wszelkie informacje o naborze w sekretariacie szkoły.
 7. Z informujemy, że dnia 9 czerwca br. Arcybiskup Gnieźnieński Wojciech Polak erygował Prymasowskie Studium Teologiczno-Pastoralne w Gnieźnie. Jest ono propozycją formacyjną, kierowaną do: wszystkich katolików świeckich, pragnących pogłębić swoją wiedzę i wiarę; osób prowadzących katechezę dla narzeczonych; katechetów świeckich i duchownych w zakresie kształcenia dodatkowego. Do podjęcia i ukończenia formacji teologicznej, oferowanej przez Studium, są natomiast zobowiązani: osoby przygotowujące się do podjęcia misji doradców życia rodzinnego; kandydaci do posługi nadzwyczajnych szafarzy Komunii Świętej. Program studiów obejmuje dwa lata. Zajęcia odbywają się w jedną sobotę w miesiącu, według planu podanego na początku roku formacyjnego. Studium przybliża wybrane zagadnienia z zakresu teologii biblijnej, dogmatycznej, moralnej, pastoralnej, historii Kościoła, liturgiki, nauki Kościoła o małżeństwie i rodzinie, katolickiej nauki społecznej oraz kultury i sztuki chrześcijańskiej. Bliższe informacje nt. Studium podane są na stronie internetowej Archidiecezji Gnieźnieńskiej (archidiecezja.pl). Zachęcamy do skorzystania z tej propozycji formacyjnej.
 8. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 9. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego” W tym tygodniu dodatek „5 minut z Bogiem”.
 10. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Kazimierza Kwiecińskiego, śp. Zuzannę Nadolską,
  śp. Genowefę Potarską  i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek