Ogłoszenia duszpasterskie – 23.06.2019 r.

 1. Rozpoczął się czas wakacji. Niech stanie się on okazją do odpoczynku. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. Prosimy, aby w czasie wakacji w sposób szczególny zwrócić uwagę na godny ubiór w świątyni.
 2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do dekoracji i przebiegu tegorocznej Uroczystości Bożego Ciała. Dziękujemy również za przywiezienie brzózek. Za wszelki trud składamy staropolskie Bóg zapłać!
 3. W czasie oktawy Bożego Ciała, Msze św. o godz. 18.00, będą zakończone nabożeństwem czerwcowym z procesją eucharystyczną. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków.
 4. W czwartek Mszy św. o godz. 18.00 ostatnia procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy wspólnoty modlitewne Neokatechumenatu, Żywego Różańca i Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich o przygotowanie ołtarzy.
 5. W piątek obchodzić będziemy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Pamiętajmy o modlitwie za swoich duszpasterzy. Z racji uroczystości w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.
 6. Od jutra biuro parafialne będzie czynne tylko w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30.
 7. Informujemy, ze w najbliższą sobotę intencje zamówione na Msze św. o godzinie 17.00 zostaną wyjątkowo odprawione o godzinie 18.00. Za powstałą zmianę z przyczyn niezależnych od nas –  przepraszamy.
 8. Zapraszamy do udziału w Promienistej grupie św. Jadwigi PPAG na Jasną Górę. Zapisy przez formularz elektroniczny na parafialnym facebooku  lub na parafialnej stronie internetowej, albo bezpośrednio u ks. Pawła w zakrystii. Pierwsze organizacyjne spotkanie dla pielgrzymów odbędzie się w sobotę 29 czerwca po wieczornej Mszy św. w salce parafialnej.
 9. Pod chórem została wystawiona skarbona, do której można składać modlitwyna przygotowanych  cegiełkach. W tych intencjach przez cały czas trwania pieszej pielgrzymki modlić się będą pielgrzymi, aby zanieść je przed tron Maryi na Jasnej Górze. Składane ofiary przy tej okazji są konkretnym wsparciem dla pielgrzymów. Z serca wszystkim ofiarodawcom dziękujemy, Bóg zapłać!
 10. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu informuje, że trwają zapisy do oddziału zerowego i pierwszej klasy. W pozostałych oddziałach posiadamy pojedyncze wolne miejsca. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Uczniowie klasy ósmej bardzo dobrze zdali egzamin ósmoklasisty. Wynik egzaminu to: 20% powyżej średniej województwa i 15% powyżej średniej ogólnokrajowej z każdego zdawanego przedmiotu. Wszelkie informacje o naborze w sekretariacie szkoły.
 11. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 12. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Gertrudę Szczepską, śp. Marka Napierałę, śp. Stanisławę Wrzesień  i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek