Ogłoszenia duszpasterskie – 16.06.2019 r.

 1. Wczoraj w naszym mieście miała miejsce XIII Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Informujemy, że zajęliśmy II miejsce w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy Wszystkim zawodnikom wielu indywidualnych sukcesów i dziękujemy za Wasze uczestnictwo!
 2. Przypominamy, że dziś upływa termin zgłaszania dzieci z klas II szkoły podstawowej do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku.
 3. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe, które są sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W naszej parafii odbywa się nowenna – 9 dni miłości – w intencji przebłagania za grzech pedofilii w Kościele, za jego ukrywanie oraz o uzdrowienie ofiar z traumatycznych przeżyć z dzieciństwa. Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii zapraszają na wspólną modlitwę różańcową w naszej świątyni w dniach do 19 czerwca: w tygodniu po Mszy św. o godzinie 17.00, a w niedzielę 16 czerwca po Mszy św. o godzinie 16.00. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w naszej wspólnej sprawie, dotykającej całej wspólnoty Kościoła, którą tworzymy!
 5. Dnia 17 czerwca 2019 r. o godz. 19.00 w parafii pw. „Chrystusa Miłosiernego” w Inowrocławiu odprawiona zostanie Msza Św. w intencji trzeźwości narodu polskiego i wyzwolenia z wszelkich zniewoleń z udziałem członków i kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, oraz uczestników Ruchu Światło-Życie.
 6. W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus Chrystus jest obecny w nas i naszym życiu. Msze św. tego dnia sprawowane będą o godz. 7.30, 9.30 i po zakończeniu procesji, oraz o godz. 18.00. O godz. 10.45 z parafii Chrystusa Miłosiernego  wyruszy procesja Eucharystyczna do naszej parafii. Prosimy o udekorowanie mieszkań. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości.
 7. W Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej w Muszli Parku Solankowego w Inowrocławiu o godzinie 19.00 odbędzie się  po raz  IV Koncert Dziękczynienia “Solannowe Uwielbienie”. Nad koncertem Patronat Honorowy objął Ksiądz Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski oraz Prezydent Miasta. Zapraszamy Wszystkich do udziału w tym modlitewnym wydarzeniu.
 8. Serdecznie zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatków. Próba sypania kwiatków w poniedziałek i wtorek po nabożeństwie czerwcowym. Zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o pomoc w zbieraniu kwiatków i dostarczeniu ich na procesję w Boże Ciało i w oktawę.
 9. Od poniedziałku 24 czerwca, biuro parafialne czynne będzie w poniedziałki, środy i piątki w godz. 16.30 – 17.30
 10. Katolicka Szkoła Podstawowa w Inowrocławiu informuje, że trwają zapisy do oddziału zerowego i pierwszej klasy. W pozostałych oddziałach posiadamy pojedyncze wolne miejsca.  Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną szkoły. Uczniowie klasy ósmej bardzo dobrze zdali egzamin ósmoklasisty. Wynik egzaminu to: 20% powyżej średniej województwa i 15% powyżej średniej ogólnokrajowej z każdego zdawanego przedmiotu. Wszelkie informacje o naborze w sekretariacie szkoły.
 11. Dziękujemy za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 8275 zł. Bóg zapłać.
 12. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 13. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Andrzeja Wasika, śp. Krystynę Modrak, śp. Marka Batkowskiego i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek