Ogłoszenia duszpasterskie – 9.06.2019 r.

 1. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe, które są sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na Kujawski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się dziś, w niedzielę, 9 czerwca br. o godz. 15.00, na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu i zakończy się festynem rodzinnym przy III LO w Inowrocławiu. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 3. W poniedziałek, 10 czerwca, ks. bp Krzysztof Wętkowski na Mszy św. o godz. 17.00 udzieli sakramentu bierzmowania młodzieży z naszej parafii. Ogarnijmy ich naszą modlitwą. Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne. Nie będzie też Mszy świętej o godzinie 18.00, a przyjęte intencje zostaną odprawiane o godzinie 17.00.
 4. W naszej parafii odbędzie się 9 dniowa nowenna – 9 dni miłości – w intencji przebłagania za grzech pedofilii w Kościele, za jego ukrywanie oraz o uzdrowienie ofiar z traumatycznych przeżyć z dzieciństwa. Chcemy też prosić Boga o świętych duchownych. Poprzez nowennę włączamy się w akcję – Rusz się! – organizowaną przez świeckich z naszej diecezji. W związku z tym Młodzi z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii zapraszają na wspólną modlitwę różańcową w naszej świątyni w dniach od 11 do 19 czerwca, w tygodniu po Mszy św. o godzinie 17., a w niedzielę 16 czerwca po Mszy św. o godzinie 16. Dodatkowo 13 czerwca o godzinie 19.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji kapłanów. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w naszej wspólnej sprawie, dotykającej całej wspólnoty Kościoła, którą tworzymy!
 5. Klub  Inteligencji  Katolickiej w  zaprasza na wykład Jana Koziorowskiego pt. „Obraz gospodarki po I wojnie światowej”. Spotkanie odbędzie się w dniu 12 czerwca (środa)  o godzinie 17.30. Wykład będzie poprzedzony Mszą św. o godzinie 17.00
 6. W czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie.
 7. Dnia 17 czerwca 2019 r. o godz. 19.00 w parafii pw. „Chrystusa Miłosiernego” w Inowrocławiu odprawiona zostanie Msza Św. w intencji trzeźwości narodu polskiego i wyzwolenia z wszelkich zniewoleń z udziałem członków i kandydatów Krucjaty Wyzwolenia Człowieka, oraz uczestników Ruchu Światło-Życie.
 8. Osoby, które zapisały się na Parafiadę, prosimy by odbierały u Księdza Pawła w zakrystii deklaracje uczestnictwa.
 9. Przypominamy, że do 16 czerwca rodzice dzieci z klas II szkoły podstawowej mogą zgłaszać dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku.
 10. Przypominamy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 11. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 3 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium,  w którym kształcą się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u księży. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania.
 12. Informujemy, że są jeszcze cztery miejsca wolne na listopadową pielgrzymkę do Guadelupe. Szczegółowe informacje u Księdza Proboszcza.
 13. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 14. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Władysława Moniaka; śp. Irenę Olszanowską; śp. Antoniego Mechelewskiego; śp. Mariana Kujawę i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek