Ogłoszenia duszpasterskie – 2.06.2019 r.

 1. Zapraszamy na  nabożeństwa czerwcowe, które są sprawowane codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 2. W najbliższy czwartek przypada I czwartek miesiąca. Stowarzyszenie  Wspierania Powołań Kapłańskich o 16.30 zaprasza na modlitwę różańcową w intencji powołań, Mszę świętą o godzinie 17.00 w intencji kapłanów oraz spotkanie formacyjne po Eucharystii.
 3. 7 czerwca przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od 15.00. Okazja do spowiedzi od godziny 16.30.
 4. W piątek o 19.00 zbiórka lektorów starszych i ceremoniarzy. W sobotę zbiórki ministrantów nie będzie. Prosimy jednocześnie wszystkich ministrantów o przybycie na Mszę w sobotę o godzinie 18.00.
 5. W sobotę, 8 czerwca, przypada odpust ku czci Św. Królowej  Jadwigi, patronki naszej parafii i naszego miasta. Msza św. odpustowa zostanie odprawiona o godz. 18.00. Mszy przewodniczył będzie i słowo Boże wygłosi ks. Michał Damazyn. Zapraszamy Wszystkich Parafian do wspólnej modlitwy! Tego dnia biuro parafialne będzie nieczynne!
 6. Ksiądz Paweł swoich chorych odwiedzi w sobotę 8 czerwca.
 7. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy okres wielkanocny. Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza na wieczorne czuwanie w sobotę o godz. 20.30 w kościele.
 8. Katolickie Stowarzyszenie „Służyć Życiu” zaprasza na Kujawski Marsz dla Życia i Rodziny. Marsz rozpocznie się w niedzielę, 9 czerwca br. o godz. 15.00, na Skwerze Jana Pawła II w Inowrocławiu i zakończy się festynem rodzinnym przy III LO w Inowrocławiu. Jest to wyjątkowa okazja, aby  zamanifestować  poparcie dla chrześcijańskiej koncepcji życia i rodziny, a także spotkać osoby, które  wyznają te same wartości. Wszystkich serdecznie zapraszamy.
 9. Osoby, które zapisały się na Parafiadę, prosimy by odbierały u Księdza Pawła w zakrystii deklaracje uczestnictwa.
 10. Przypominamy, że do 16 czerwca rodzice dzieci z klas II szkoły podstawowej mogą zgłaszać dzieci do Pierwszej Komunii Świętej w przyszłym roku.
 11. Przypominamy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 12. Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że dnia 3 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium,  w którym kształcą się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u księży. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę powołania.
 13. Informujemy, że są jeszcze cztery miejsca wolne na listopadową pielgrzymkę do Guadelupe. Szczegółowe informacje u Księdza Proboszcza.
 14. Pragniemy podziękować rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za ufundowanie nowego baldachimu, a Żywemu Różańcowi za ufundowanie obrusa na ołtarz. Bóg zapłać.
 15. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 16. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 17. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Teresę Motykę; śp. Ludomirę Kunkel; śp. Franciszka Czerwińskiego; śp. Domisławę Woźniak; śp. Genowefę Nowicką i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek