Ogłoszenia duszpasterskie – 19.05.2019 r.

 1. Dziś w naszej parafii przeżywamy niedzielę powołaniową. Gościmy kleryków Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie wraz z ks. prefektem Tomaszem Krzysztofiakiem.
 2. Trwa  miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. W piątek o 19.00 zbiórka lektorów i ceremoniarzy, a w sobotę o 11.30 – ministrantów z klasy IV i młodszych.
 4. Informujemy, że Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. odbędzie się w przyszłą niedzielę, 26 maja, o godz. 11.00.
 5. Są jeszcze wolne miejsca na parafialną pielgrzymkę do Lichenia, która odbędzie się w najbliższą sobotę,  25 maja.  Zapisy wraz z wpłatą 25 zł. od osoby i numerem PESEL przyjmujemy do wtorku. Wyjazd z parkingu przy kościele o godzinie 8.00.
 6. Spotkanie dla rodziców dzieci z klas II szkoły podstawowej, którzy pragną, by ich dziecko w przyszłym roku przystąpiło do Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 11.00.
 7. 15 czerwca w naszym mieście odbędzie się  XIII Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Organizatorzy przewidują następujące konkurencje sportowe:
  1. drużynowe: piłka nożna, streetball, piłka siatkowa, wielobój parafialny
  1. indywidualne: tenis stołowy, pływanie, biegi na stadionie, biegi przełajowe, nordic walking i ścianka wspinaczkowa
 8. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii u ks. Pawła Wilczewskiego do 26 maja!
 9. Przypominamy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 10. W poniedziałek, 27 maja o godz. 19.00, na plebanii odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Przyjaciół Parafii. Obecność obowiązkowa.
 11. Organizatorzy „Różańca za Ojczyznę” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Inowrocławia codziennie o godzinie 18.30 do Parafii Chrystusa Miłosiernego na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny.
 12. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 13. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 14. Miłosierdziu Bożemu polecajmy: śp. Edwarda Krzyżanowskiego, śp. Mieczysława Frąszczaka i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek