Ogłoszenia duszpasterskie – 12.05.2019 r.

 1. Wczoraj w Katedrze w Gnieźnie miał miejsce Diecezjalny Dzień Lektora. Ks. bp Bogdan Wojtuś udzielił błogosławieństwa do pełnienia posług liturgicznych kandydatom z całej archidiecezji. Z naszej parafii nowymi lektorami zostali: Piotr Kulis, Wiktor Łukomski, Michał Madziarski, Michał Marek, Oliwier Pietrzak, Kacper Piotrowicz, Jakub Szczęsny i  Alan  Świerski. Nowi ceremoniarze to: Marcin Gralik i Bartosz Jaskólski, a nowi animatorzy Liturgicznej Służby Ołtarza to: Damian Kamiński i Bartosz Mucek. Gratulujemy i życzymy owocnej posługi i trwaniu przy Panu Jezusie!
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30  grupa dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Stołu Pańskiego. Ogarnijmy je i ich rodziców naszą modlitwą.
 3. Trwa  miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 4. W poniedziałek, 13 maja, przypada rocznica objawień fatimskich. Nabożeństwo Fatimskie w połączeniu z majowym odbędzie się po Mszy św. o godz. 18.00! Prosimy zabrać świece.
 5. Pragniemy poinformować, że Msza św. rocznicowa dla dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 26 maja o godz. 11.00.
 6. Parafialna pielgrzymka do Lichenia odbędzie się 25 maja w godzinach od 8.00 do 16.00. Mamy jeszcze wolne miejsca. Zapisy wraz z wpłatą 25 zł. od osoby i numerem PESEL przyjmuje ks. Bartek. Decyduje kolejność zgłoszeń.
 7. W środę o godz. 19.00 odbędzie się w kościele spotkanie z przedstawicielem biura turystycznego Arcus dla wszystkich, którzy zapisali się na pielgrzymkę do Guadelupe. Można będzie dokonać przedpłaty w kwocie 2500 zł. Są jeszcze 3 miejsca wolne.  
 8. W przyszłą niedzielę, gościć będziemy na tzw. „Niedzieli Powołaniowej” kleryków z Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie.
 9. 15 czerwca w naszym mieście będzie miała miejsce XIII Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchar Prymasa Polski i Prezydenta Miasta. Będą trzy płaszczyzny konkurencji: muzyka, sport i wiedza. Organizatorzy przewidują następujące konkurencje sportowe:
  1. drużynowe: piłka nożna, streetball, piłka siatkowa, wielobój parafialny
  2. indywidualne: tenis stołowy, pływanie, biegi na stadionie, biegi przełajowe, nordic walking i ścianka wspinaczkowa
  3. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii u ks. Pawła Wilczewskiego do 26 maja! Przypominamy, że w ubiegłych latach wygrywaliśmy w Parafiadzie. Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie chętnych do udziału i dzielnie będziemy bronić tytułu!
 10. Parafia Świętego Krzyża zaprasza na wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy
  w Duchu Świętym. Wyjazd autokarem z parkingu przed Bazyliką Imienia Najświętszej Maryi Panny
  w Inowrocławiu, 18 maja o godzinie 4.00. Koszt za przejazd to 20 zł. Zapisy w zakrystii kościoła Świętego Krzyża.
 11. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 12. Organizatorzy „Różańca za Ojczyznę” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Inowrocławia codzienne o godzinie 18.30 do Parafii Chrystusa Miłosiernego na modlitwę różańcową w intencji Ojczyzny.
 13. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 14. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Helenę Morgę; śp. Janinę Lewandowską; śp. Katarzynę Kolczyńską  i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek