Ogłoszenia duszpasterskie – 5.05.2019 r.

 1. Dziś w Katedrze w Gnieźnie syn naszej parafii Marcin Kąkol przyjmuje świecenia diakonatu. Obejmijmy go naszą modlitwą.
 2. Trwa  miesiąc dedykowany Matce Najświętszej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy św. o godz. 18.00.
 3. 15 czerwca w naszym mieście będzie miała miejsce XIII Parafiada Archidiecezji Gnieźnieńskiej o Puchar Prymasa Polski i Prezydenta Miasta. Będą trzy płaszczyzny konkurencji: muzyka, sport i wiedza. Organizatorzy przewidują następujące konkurencje sportowe:
  1. drużynowe: piłka nożna, streetball, piłka siatkowa, wielobój parafialny
  1. indywidualne: tenis stołowy, pływanie, biegi na stadionie, biegi przełajowe, nordic walking i ścianka wspinaczkowa
 4. Wszystkich chętnych prosimy o zapisywanie się w zakrystii u ks. Pawła Wilczewskiego do 26 maja! Przypominamy, że w ubiegłych latach wygrywaliśmy w Parafiadzie. Mamy nadzieję, że i w tym roku nie zabraknie chętnych do udziału i dzielnie będziemy bronić tytułu!
 5. Klub  Inteligencji  Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład Pana dra Łukasza Wróbla pt.„Podróże  edukacyjne jako element wykształcenia szlachty epoki nowożytnej.” Spotkanie odbędzie się  7 maja o godzinie 17.30 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godzinie 17.00 w naszym kościele.
 6. W piątek o godzinie 19.00 w budynku Katolickiej Szkoły Podstawowej rozpocznie się kurs przedmałżeński.
 7. W piątek spotkanie lektorów i ceremoniarzy o godzinie 19.00.
 8. W sobotę o godz. 19.00 w kościele spotkanie rodziców kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania z klas III gimnazjum oraz 8 klasy Szkoły Podstawowej. W gablotach zamieszczono harmonogram prób liturgicznych.
 9. W przyszłą niedzielę, 12 maja, na Mszy św. o godz. 10.30, grupa dzieci z naszej parafii przystąpi do I Komunii Świętej. Prosimy by w miarę możliwości osoby nie związane z dziećmi pierwszokomunijnymi przyszły na Eucharystię o innej porze, aby umożliwić świętowanie dzieciom i ich bliskim. Jednocześnie informujemy, że wcześniejsza Msza św. będzie sprawowana o godz. 9.15.
 10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 11. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 12. Zapraszamy do udziału w autokarowej wyjeździe do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Powołanych i Wspierających powołania. Wyjazd sprzed kościoła Chrystusa Miłosiernego w sobotę 11 maja o godz. 4.00 powrót do godz. 21.00. Zapisy przyjmuje ks. proboszcz Paweł Kowalski. Cena to 60 zł.
 13. Organizatorzy „Różańca za Ojczyznę” serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Inowrocławia codzienne o godzinie 18.30 do Parafii Chrystusa Miłosiernego do uczestnictwa w modlitwie różańcowej. Będzie ona trwała nieprzerwanie  do 11 Listopada – Święta Niepodległości. Znajdźmy chwilę na modlitwę za naszą Ojczyznę.
 14. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 15. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 16. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Stanisławę Borowiak, Krystynę Pilewską, Pawła Ułamka, Adama Leguminę i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek