Ostatnie pożegnanie śp. ks. Zygmunta Małkowskiego

11 kwietnia 2019 roku odszedł do domu Ojca ks. Zygmunt Małkowski, który od kilkunastu lat posługiwał w parafii pw. św. Królowej Jadwigi w Inowrocławiu.
15 kwietnia o godzinie 17.30 do naszej świątyni wprowadzono trumnę zmarłego kapłana, przy której odmówiono różaniec. O godzinie 18.00 została odprawiona Msza Święta pod przewodnictwem ks. abp Wojciecha Polaka Prymasa Polski. Zebrani wierni – zarówno goście, jak i parafianie – modlili się w intencji zmarłego. Homilię wygłosił ks. Proboszcz Jan Maćkowiak, wspominając w niej śp. ks. Zygmunta Małkowskiego. Szczególną uwagę zwrócił on na wierność powołaniu, do którego został wezwany zmarły – pokorną i pozbawioną zbędnego rozgłosu, kapłańską służbę Bogu i ludziom.
Cichy, pokorny, oddany – taki był śp. ks. Zygmunt Małkowski i takim zapisał się w naszych sercach.
Ks. abp Wojciech Polak Prymas Polski na zakończenie Mszy Świętej wezwał wszystkich młodych by nie lękali się wstępować na drogi kapłaństwa, drogi głoszenia Dobrej Nowiny we współczesnym świecie.
Pamiętajmy w naszych modlitwach o duszy śp. ks. Zygmunta Małkowskiego.
We wtorek 16 kwietnia o godzinie 12.00 w Piaskach, gdzie przez wiele lat funkcję proboszcza pełnił śp. ks. Zygmunt Małkowski, rozpocznie się Msza Święta pogrzebowa, której przewodniczyć będzie ks. bp. Krzysztof Wętkowski. Po Mszy Świętej nastąpi złożenie trumny do grobu na tamtejszym cmentarzu.
We wtorek odbędzie się wyjazd parafialny na pogrzeb zmarłego kapłana. Autokar spod naszej parafii wyruszy o godzinie 10.00.