Ogłoszenia duszpasterskie – 14.04.2019 r.

 1. W miniony czwartek odszedł do Pana ks. Zygmunt Małkowski, który od kilkunastu lat posługiwał w naszej parafii. Dziś po Gorzkich  Żalach odmówiona zostanie modlitwa różańcowa za spokój duszy księdza Zygmunta. W poniedziałek, 15 kwietnia, o godz. 17.30 wprowadzona zostanie trumna z doczesnymi szczątkami zmarłego księdza i odmówiony zostanie różaniec, a o godz. 18.00 pod przewodnictwem ks. abp Wojciecha Polaka Prymasa Polski, sprawowana będzie Msza św. w intencji zmarłego. We wtorek w Piaskach, gdzie przez wiele lat ks. Zygmunt był proboszczem, o godz. 12.00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa, której przewodniczył będzie ks. bp Krzysztof Wętkowski. Po Mszy nastąpi złożenie trumny do grobu na tamtejszym cmentarzu. Wszystkich chętnych zapraszamy do modlitwy i udziału w tych ceremoniach. We wtorek spod naszego kościoła o godz. 10.00 wyruszy podstawiony autokar. Wszystkich, którzy chcą jechać autokarem, prosimy o wpisanie się w zakrystii na listę, abyśmy wiedzieli czy wystarczy miejsc.
 2. Dzisiaj Ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym po Mszy św. o godz. 16.00.
 3. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.
 4. Dziś po Mszy św. o godz.11.00 i 12.30 przed kościołem nauczyciele „Budowlanki” zbierać będą ofiary na pomoc dla Kacpra, ucznia tej szkoły.
 5. Dziś przy głównym wyjściu po każdej Mszy Niedzielnej będzie trwał kiermasz wielkanocny, podczas którego będzie można zakupić ozdoby wielkanocne wykonane przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży działającego przy naszej parafii. Ofiary złożone za ozdoby zasilą fundusz stowarzyszenia.
 6. W dni Triduum Paschalnego biuro parafialne będzie nieczynne.
 7. Trwa przygotowanie Grobu Pańskiego. W związku z tym przy głównym wyjściu z kościoła umieszczono skarbonę, do której można składać ofiary na kwiaty.
 8. Aby dać jeszcze okazję do spowiedzi osobom, które nie zdążyły się wyspowiadać, będziemy słuchać spowiedzi we wtorek od godz. 19.00 do 22.00. W Triduum Paschalnym nie słuchamy spowiedzi!
 9. W Wielką Środę o godz. 19.30 rozpocznie się Droga Krzyżowa ulicami Rąbina. Początek Drogi Krzyżowej nastąpina placu kościelnym, dalej pójdziemy Al. 800-lecia i ul. Wojska Polskiego,  E. Plater, Kiełbasiewicza, Szarych Szeregów, Wojska Polskiego, Ks. Jerzego Popiełuszki i do kościoła Św. Królowej Jadwigi gdzie w środku zakończymy Drogę Krzyżową.   W tym szczególnym dniu znajdźmy trochę czasu i jako chrześcijanie wybierzmy się, by jeszcze raz przeżyć Męką naszego Zbawcy. Prosimy o zabranie świec lub pochodni.
 10. W związku ze zbliżającymi się świętami Wielkiej Nocy, chorych i starszych odwiedzimy z komunią świętą w Wielki Piątek, 19 kwietnia od godz. 8.00. Chorych nie objętych comiesięczną Komunią prosimy zgłaszać w biurze, lub zakrystii.
 11. Triduum Paschalne (Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota), będzie dla nas czasem szczególnego przeżycia misterium paschalnego. W te dni przyjdźmy do naszej świątyni na wspólne przeżywanie tak pięknej, bogatej i wymownej liturgii:

Wielki Czwartek

12.00 – 13.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

18.00 Msza Wieczerzy Pańskiej

Adoracja w Ciemnicy do godz. 22.00

SWPK zaprasza na czuwanie w intencji kapłanów i nowych powołań zaraz po liturgii.

Wielki Piątek

(obowiązuje post ścisły)

9.00 Droga Krzyżowa

12.00 – 13.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

18.00 Liturgia Męki Pańskiej

Adoracja przy Grobie Pańskim do godz. 24.00. Ostatnią godzinę prowadzi LSO i KSM

Wielka Sobota

Od godz. 8.00 adoracja przy Grobie Pańskim

10.00 – 11.00 – zbiórka ministrantów i lektorów

12.00 – 16.00 Poświęcenie pokarmów (co 30 min.)

Poświęcenie potraw w Batkowie o godz. 10.00 w szkole. Indywidualnie prosimy zgłaszać w biurze parafialnym. Podczas święcenia potraw zbierane będą ofiary na Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie

22.00 Wigilia Paschalna z procesją rezurekcyjną
(prosimy o przyniesienie świec)

Niedziela Zmartwychwstania

Msze św. jak w każdą niedzielę

 1. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy  Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 2. W listopadzie 2019 r. parafia organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadelupe. Osoby, które wyraziły chęć udziału w pielgrzymce proszone są o zapisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc.
 3. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 4. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 5. Zachęcamy do nabywania „Przewodnika Katolickiego”.
 6. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych w minionym tygodniu śp. Marię Szyperską; śp. Ks. Zygmunta Małkowskiego  i wszystkich naszych zmarłych.  Wieczny odpoczynek