Ogłoszenia duszpasterskie – 7.04.2019 r.

 1. Od dziś do środy przeżywać będziemy rekolekcje wielkopostne, które głosić będzie ks. Michał Damazyn. Nauki rekolekcyjne głoszone będą dzisiaj na każdej Mszy św. oraz w dni powszednie na Mszach św. o godz. 8.00, 17.00 i 18.00.
 2. Od poniedziałku rozpoczynają się również rekolekcje dla uczniów „Ekonomika”.  W poniedziałek i wtorek o godz. 10.00 nauka rekolekcyjna, a w środę okazja do spowiedzi i Msza święta.
 3. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00 oraz dla dzieci – o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. Rozpoczęły się przygotowania Grobu Pańskiego. W związku z tym przy głównym wyjściu z kościoła umieszczono skarbonę, do której można składać ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 5. W środę, 10 kwietnia pragniemy gruntownie posprzątać naszą świątynię. Wszystkich chętnych zapraszam na godz. 11.00
 6. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez wspólnotę Ruchu Światło – Życie, która odbędzie się w naszym kościele w czwartek, 11 kwietnia, o 20.00.
 7. Spotkanie lektorów i ceremoniarzy w piątek o godzinie 19.00.
 8. Katecheza dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w kościele, w sobotę, 13 kwietnia o 9.00.
 9. Za tydzień Niedziela Palmowa, rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Na wszystkich Mszach pobłogosławione zostaną palmy. Bardzo serdecznie zapraszamy dzieci z palmami na Mszę św. o godz. 11.00. Przed tą Mszą gromadzimy się przy głównym wejściu do Katolickiej Szkoły Podstawowej, skąd ruszy procesja do kościoła. Największe i najładniejsze palmy, wykonane samodzielnie, zostaną nagrodzone.
 10. Trwają spowiedzi wielkanocne w inowrocławskich parafiach. W naszej parafii spowiedź odbędzie                 się  w najbliższą  sobotę 13 kwietnia od godz. 10.00 – 12.00 oraz 19.00 do 21.00.  Korzystajmy z          tego sakramentu, abyśmy pojednani z Bogiem i ludźmi weszli w przeżywanie tajemnic Wielkiego Tygodnia. W niedzielę Palmową będzie bardzo ograniczona możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 11. Informujemy, że trwają zapisy do oddziałów przedszkolnych i pierwszej klasy  Katolickiej Szkoły Podstawowej. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą szkoły. Wszelkie informacje można uzyskać w sekretariacie szkoły.
 12. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy.
 13. W listopadzie 2019 r. parafia organizuje pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadelupe. Osoby, które wyraziły chęć udziału w pielgrzymce proszone są o zapisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii. Jest jeszcze 5 wolnych miejsc.
 14. W niedzielę 14 kwietnia po mszy o godz.11.00 i 12.30 przed kościołem nauczyciele „Budowlanki” zbierać będą ofiary na pomoc dla Kacpra, ucznia tej szkoły.
 15. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 16. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 17. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Andrzeja Rychłowskiego; śp. Zbigniewa Sobolewskiego, śp. Romana Koralewskiego  i wszystkich  zmarłych. Wieczny odpoczynek…