Ogłoszenia duszpasterskie– 31.03.2019 r.

 1. Od poniedziałku (1 do 3 kwietnia) uczniowie szkół podstawowych i III gimnazjum będą przeżywać rekolekcje. Prowadzić je będą Siostry ze Wspólnoty Sióstr Maryi w Duchu Świętym z Ukrainy, które serdecznie witamy w naszej Parafii. Dziś po Mszy Świętej Siostry będą zbierać ofiary na działalność ewangelizacyjną pośród młodzieży na Ukrainie.
Poniedziałek i wtorek   9.00 Nauka dla uczniów  klas VII, VIII i III gimnazjum
10.15 Nauka dla uczniów  klas IV, V i VI
11.30 Nauka dla uczniów  klas 0, I, II, III
13.00 Droga Krzyżowa (klasy III do VIII i III gimnazjum) – poniedziałek; Spowiedź (klasy IV do VIII i III gimnazjum) – wtorek
Środa 9.00 Msza Święta dla uczniów klas VII, VIII i III gimnazjum
10.15 Msza Święta dla uczniów klas  IV, V i VI
11.30 Nauka dla uczniów klas 0, I, II i III
 • W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00 oraz dla dzieci – o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 • We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godzinie 18.00. Będziemy modlić się przez wstawiennictwo naszej patronki św. Królowej Jadwigi w intencji rodzin i małżeństw.
 • Próba formuły spowiedzi świętej dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w czwartek, 4 kwietnia, po Mszy świętej o godzinie 18.00.
 • Klub  Inteligencji  Katolickiej w Inowrocławiuzaprasza na wykłado. dra Franciszka Chodkowskiego franciszkanina i rekolekcjonisty pt. „Budować jedność!!! Ale jak???” Spotkanie odbędzie się  4 kwietnia (czwartek) o godzinie 17.30 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godzinie 17.00.
 • Zbliża się czas przygotowania Grobu Pańskiego. W związku z tym przy głównym wyjściu z kościoła umieszczono skarbonę, do której można składać ofiary na ten cel.
 • W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godziny 15.00. Okazja do spowiedzi od 17.00. W sobotę o 7.30 nabożeństwo I soboty miesiąca, a od od godziny 8.00 comiesięczne odwiedziny chorych i starszych ze spowiedzią i Komunią świętą.
 • Spotkanie kandydatów na lektorów z klas VII i VIII w piątek o 19.00. W tym tygodniu wyjątkowo nie będzie sobotniego spotkania dla najmłodszych ministrantów.
 • Od przyszłej niedzieli, rozpoczną się w naszej świątyni Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Michał Damazyn. Szczegółowy program rekolekcji podany zostanie za tydzień. Zapraszamy do udziału.
 • Informujemy, że w ramach prowadzonego przy naszej Parafii „Domu Dziennego Pobytu dla osób niesamodzielnych” zostało jedno wolne miejsca na kolejny turnus trwający 4 miesiące. Osoby zainteresowane pobytem w placówce prosimy o kontakt z księdzem proboszczem.
 • W listopadzie 2019 r. parafia pragnie zorganizować pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadelupe. Osoby, które wyraziły chęć udziału w pielgrzymce proszone są o zapisanie się na listę, która znajduje się w zakrystii.
 • Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 • Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 • Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Teresę Lewandowską; śp. Barbarę Wolską; śp. Wandę Szymanowicz  i wszystkich  zmarłych. Wieczny odpoczynek…