Ogłoszenia duszpasterskie – 24.03.2019 r.

 1. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy  na nabożeństwa pasyjne. Gorzkie Żale sprawowane są w niedziele po Mszy św. o godz. 16.00, a w piątki Droga Krzyżowa dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 oraz 17.00 oraz dla dzieci – o godz. 16.30. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 2. Od przyszłej niedzieli rozpoczną się Rekolekcje Wielkopostne dla szkół podstawowych i oddziałów gimnazjalnych. Szczegółowy plan zostanie podany za tydzień. Tegoroczne rekolekcje prowadzić będzie Wspólnota Sióstr Maryi w Duchu Świętym z Ukrainy. W następną niedzielę po Mszach świętych Siostry zbierać będą ofiary na działalność ewangelizacyjną pośród młodzieży na Ukrainie.
 3. W poniedziałek przeżywać będziemy liturgiczną Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu podczas Mszy św. o godz. 18.00 osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną modlitwę.
 4. W środę 27 marca odbędzie się w naszej świątyni całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Początek adoracji po Mszy św. o godz. 8.00, a zakończenie przed Mszą o godzinie 17.00. Zapraszamy do osobistej modlitwy!
 5. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych z klas III odbędzie się w kościele, w piątek, 29 marca, po Mszy świętej o godzinie 18.00.
 6. Spotkanie lektorów i ceremoniarzy w piątek o 19.00, natomiast ministrantów z klasy V i VI szkoły podstawowej w sobotę o 11.30.
 7. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza nowe osoby na spotkanie w niedzielę o godzinie 19.00.
 8. W listopadzie 2019 r. parafia pragnie zorganizować pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadelupe. Zapisy do końca marca!
 9. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 10. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 11. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika Katolickiego”.
 12. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Annę Kopeć, śp. Alfreda Steinke, śp. Małgorzatę Oliwkowską, śp. Helenę Kostrzewską, śp. Cecylię Błaszczyk i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…