Ogłoszenia duszpasterskie – 3.03.2019 r.

 1. W naszej parafii trwają katechezy neokatechumenalne. Szczegóły na plakatach!
 2. Dzieci pierwszokomunijne z klas III zapraszamy na kolejną katechezę, która odbędzie się
  w kościele, w sobotę, 9 marca o godzinie 10.00.
 3. KLUB  INTELIGENCJI  KATOLICKIEJI w INOWROCŁAWIU oraz LICEUM JANA KASPROWICZA zapraszają na wykład dra hab. Macieja Krotofila pt. „Ukraina – jej drogi do niepodległości oraz współczesne problemy”. Spotkanie rozpocznie się w dniu  4 marca /poniedziałek/, w auli Liceum Jana Kasprowicza o godzinie 11.45. 
 4. W najbliższą środę, 6 marca, rozpoczniemy okres przygotowania do świąt Wielkanocnych, czyli Wielki Post. Msze św. w Środę Popielcową w naszym kościele celebrujemy w następującym porządku: 8.00, 9.30, 17.00, 18.00. Przypominamy, że w tym dniu wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do 60. roku życia. Oznacza to, że w ciągu dnia możemy spożyć wyłącznie jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa niepełne. Obowiązek ten nie dotyczy chorych.
 5. W środę biuro parafialne będzie nieczynne.
 6. W głębszym przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa pasyjne. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową, która odbędzie się dla dorosłych po Mszy św. o godz. 8.00 i 17.00 a dla dzieci o godz. 16.30, a w niedzielę na Gorzkie Żale sprawowane po Mszy św. o godz. 16.00.
 7. Jak w roku ubiegłym, pomocą w postanowieniach wielkopostnych może być: „Zdrapka Wielkopostna”. Można ją nabyć przy wyjściu z kościoła. Ofiara dobrowolna.
 8. Spotkanie kandydatów na lektorów z klasy VII i VIII szkoły podstawowej w piątek o 19.00, natomiast ministrantów młodszych (do IV klasy szkoły podstawowej włącznie) w sobotę o 11.30.
 9. Ksiądz Andrzej swoich chorych odwiedzi z Komunią św. w sobotę 9 marca!
 10. W listopadzie 2019 r. parafia pragnie zorganizować pielgrzymkę do Matki Bożej w Guadelupe. Informacje można uzyskać u Ks. Proboszcza lub na plakacie w gablocie ogłoszeń. Zapisy do 10 marca!
 11. Zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej, poprzez którą pieniądze mogą trafić do naszej Parafii. Za każdy przeznaczony grosz dziękujemy. Pod chórem wyłożone zostały kartki z danymi, które potrzebne są do odpisu.
 12. Katolicka Szkoła Podstawowa, już dziś zaprasza na Drzwi Otwarte, które odbędą się w sobotę 16 marca o godz. 10.00. Będzie możliwość zapoznania się z ofertą dydaktyczno –wychowawczą szkoły oraz przedszkola. Zapraszamy!
 13. Prosimy o zapoznawanie się i sprawdzanie intencji w gablotach.
 14. Zapraszamy do nabywania i czytania nowego numeru „Przewodnika katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Eugeniusza Skoniecznego; śp. Wiktorię Cywińską; śp. Arletę Ratkę   i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…