Ogłoszenia duszpasterskie – 27.01.2019 r.

 1. Dziś po wieczornej Mszy świętej, w świetlicy Katolickiej Szkoły Podstawowej odbędzie się spotkanie opłatkowe Promienistej Pieszej Pielgrzymki św. Jadwigi, do udziału serdecznie zapraszamy.
 2. Trwa wizyta duszpasterska zwana kolędą. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody, to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Plan kolędy znajduje się w gablotach ogłoszeń i na stronie internetowej.
 3. W czasie kolędy, biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00. W soboty biuro parafialne jest nieczynne.
 4. W okresie kolędowym Msze św. sprawowane są w dni powszednie o godz. 8.00 i 15.00 z koronką do Bożego Miłosierdzia, a w soboty o godz. 8.00, 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia i o 18.00.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 15.30 do 18.00. Okazja do spowiedzi od godz. 16.00. Tego dnia będzie spowiadał tylko jeden kapłan, gdyż pozostali są na kolędzie. O godzinie 18.00 odprawi on Mszę świętą.
 6. Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę, 2 lutego, od godz. 8.30.
 7. W sobotę przeżywać będziemy święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia Msze św. sprawowane będą o godz. 8.00, 15.00 i  18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w intencji dzieci pierwszokomunijnych. Do wspólnej modlitwy zapraszamy dzieci wraz z Rodzicami i prosimy by dzieci zabrały ze sobą świece.
 8. Święto Ofiarowania Pańskiego obchodzone jest w Kościele jako Dzień Życia Konsekrowanego,poświęcony modlitwie za osoby, które oddały swoje życie na służbę Bogu i ludziom w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Zechciejmy również materialnie wspierać szczególnie zakony kontemplacyjne (klauzurowe), których zadaniem jest przede wszystkim modlitwa za każdego z nas, za cały Kościół i świat. Tego dnia przy wejściu do kościoła zbierane będą ofiary do puszek, które zostaną przekazane siostrom karmelitankom z gnieźnieńskiego Karmelu.
 9. W styczniu nie będzie spotkania dla kandydatów przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
 10. Informujemy, że od lutego nie będzie już Mszy świętych w Batkowie. Zamówione intencje zostaną odprawione w kościele parafialnym o 9.30.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Antoniego Maćkowiaka, śp. Romana Wesóła  i wszystkich naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek…