Ogłoszenia duszpasterskie –30.12.2018 r.

 1. Od środy rozpoczniemy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Niech ona będzie okazją do wspólnej modlitwy, wzajemnego poznania się i rozmowy o problemach i radościach nie tylko poszczególnej rodziny, ale całej naszej wspólnoty parafialnej. Z kościoła można zabrać wodę święconą. Jeśli na kolędzie nie mamy takiej wody to prosimy o poinformowanie o tym księdza na początku wizyty. Początek kolędy od godz. 15.30 a w soboty od godz. 14.00. W gablotach ogłoszeń  na stronie internetowej i facebooku znajduje się plan kolędy na dni poświąteczne. Zapraszamy do zapoznania się.
 2. Do zakończenia kolędy Msze św. w dni powszednie sprawowane będą o godz. 8.00 i o godz. 15.00 z Koronką do Bożego Miłosierdzia. W tym czasie nie będzie Mszy św. o godz. 18.00!
 3. W czasie kolędy biuro parafialne czynne będzie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-10.00.
 4. Pragniemy bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy pod przewodnictwem księdza Pawła przygotowali tegoroczną szopkę bożonarodzeniową w naszej świątyni. Za ich trud składamy staropolskie –  Bóg zapłać!
 5. W poniedziałek, w ostatni dzień roku 2018, zapraszamy na Mszę świętą o godzinie 18.00, a po niej nabożeństwo dziękczynno – błagalne za miniony czas.
 6. We wtorek  świętować będziemy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki i Nowy Rok. Tego dnia Msze św. sprawowane będą o: 9.30, 11.00, 12.30, 16.00 i 18.00. Mimo różnych atrakcji sylwestrowych nie zapomnijmy o rozpoczęciu z Bogiem w sercu Nowego Roku 2019. Przypominamy, że mamy obowiązek uczestnictwa w tym dniu we Mszy świętej.
 7. W piątek 4 stycznia o godz. 18.00 przy Bazylice pw. Imienia NMP w Inowrocławiu odbędzie się plenerowe widowisko historyczne pt. „Droga ku Niepodległości”. Do udziału gorąco wszystkich zapraszamy, a ze szczegółami można się zapoznać na plakatach wiszących w gablotach.
 8. Spotkanie opłatkowe członków Żywego Różańca i Wspierania Powołań Kapłańskich odbędzie się w środę 2 stycznia po Mszy św. o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy.
 9. W niedzielę, 6 stycznia, przeżywać będziemy Uroczystość Objawienia Pańskiego, potocznie znaną świętem Trzech Króli. Podczas Mszy świętych pobłogosławione zostaną kreda i kadzidło. Kredą oznaczymy drzwi naszych mieszkań na znak, że Chrystus Błogosławi nasze domy. W kadzidło i kredę będzie się można zaopatrzyć u ministrantów przy wejściu do naszej świątyni. Ofiary zasilą kasę ministrancką przeznaczoną na wakacyjny wyjazd.
 10. W niedzielę, 6 stycznia, o 15.00 zapraszamy na spotkanie opłatkowe całą Liturgiczną Służbę Ołtarza. Odbędzie się ono w świetlicy Katolickiej Szkoły Podstawowej.
 11. Wszystkich parafian i gości zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu chóru Cantus i Pro Arte, który odbędzie się w niedzielę, 6 stycznia, o godz. 17.00. Szczegóły na plakacie.
 12. Prosimy o sprawdzanie intencji Mszy świętych wywieszonych w gablotach przed kościołem.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Jerzego Giżyńskiego; śp. Urszulę Strzelec; śp. Marianne Dubicką; śp. Edmunda Przybyłę; śp. Romualda Woźniaka i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…