Ogłoszenia duszpasterskie – 23.12.2018 r.

  1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie dominikanina o. Adama Szóstaka, który głosi Słowo Boże na każdej mszy św. a także wygłosi dodatkową konferencje po Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy do wsłuchania się w głoszone słowo.
  2. We wtorek obchodzić będziemy pamiątkę Narodzenia Chrystusa. Zapraszamy na Pasterkę, czyli Mszę św. sprawowaną o północy z poniedziałku na wtorek. Wcześniej w naszych wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wieczerzy wigilijnej. Niech towarzyszy jej wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Zbawiciela świata, dzielenie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Tradycyjnie zachowajmy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  3. W uroczystość Bożego Narodzenia, Msze św. będą sprawowane jak w niedzielę!
  4. W środę, drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy wspomnienie św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. sprawowane będą jak w niedzielę. Tego dnia o godz. 14.30 zapraszamy wszystkich do wspólnego śpiewania kolęd,  a szczególnie dzieci z ich roratnimi pracami.
  5. Przy wyjściu z kościoła  lektorki naszej parafii rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich letniego wypoczynku.
  6. Opłatki na stół wigilijny  można nabyć w wejściu do  wieży kościoła. Udało się jeszcze zorganizować kilka kartonów świec Caritas. Można je nabyć również w wieży kościoła w cenie 13 zł.
  7. Wizytę duszpasterską zwaną kolędą rozpoczniemy po Nowym Roku ! Plan kolędy znajduje się w gablotach, na stronie parafialnej i parafialnym facebooku.
  8. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”. Dzisiejszy numer jest numerem podwójnym z dołączonym modlitewnikiem dlatego koszt wynosi 10 zł.
  9. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Irenę Płachecką; śp. Marię Gałęzewską; śp. Jerzego Kośmickiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…