Ogłoszenia duszpasterskie–16.12.2018 r.

 1. Roraty sprawowane są od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Piętnaście minut przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek w szczególny sposób zapraszamy do udziału młodzież, którą po Mszy zapraszamy do salki na śniadanie.Roraty dla dzieci sprawowane są w poniedziałki, środy i piątki o godz.18.00. Serdecznie zapraszamy!
 2. Opłatki na stół wigilijny  można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 3. W tym tygodniu odbywać się będą spowiedzi adwentowe w parafiach naszego dekanatu. Plan spowiedzi wywieszony jest w gablotach. Z tego powodu  w naszej świątyni będzie ograniczona możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W naszej parafii całodzienna spowiedź w najbliższą sobotę 22 grudnia w następujących godzinach: 10.30 – 12.00 oraz od 19.00 – do 21.00.  Gorąco zapraszamy do skorzystania z tej okazji.
 4. W sobotę 22 grudnia o 15.00 zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów w celu omówienia liturgii świątecznych. Obecność obowiązkowa!
 5. W przyszłą sobotę i niedzielę (22 i 23 grudnia) będzie gościł w naszej parafii dominikanin o. Adam Szustak.Zapraszamy na Msze święte z jego kazaniami w sobotę wieczorem i w ciągu całejIV niedzieli Adwentu. Dodatkowo w sobotę i w niedzielę po Mszach o 18.00wygłosi on konferencje.
 6. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 7. Bóg zapłać za ubiegłotygodniową składkę inwestycyjną, która wyniosła 9028 zł i 63 gr.
 8. Bardzo dziękujemy osobom, które pomogły posprzątać naszą świątynię. Serdeczne Bóg Zapłać!
 9. Przy wyjściu z kościoła  lektorki naszej parafii rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przytej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich letniego wypoczynku.
 10. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 11. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp.Eugeniusza Brojka, śp. Krystynę Drzewiecką, śp. Halinę Melkowską, śp. BarbaręSosińską  i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…