Ogłoszenia duszpasterskie – 9.12.2018 r.

 

 1. Roraty sprawowane są od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed Roratami śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek w szczególny sposób zapraszamy do udziału młodzież, którą po Mszy zapraszamy do salki na śniadanie. Roraty dla dzieci sprawowane są w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy!
 2. Trwa akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 13 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 3. W czwartek po roratach pragniemy gruntownie posprzątać naszą świątynię. Zapraszamy wszystkich chętnych na godz. 8.00 do pomocy. Prosimy zabrać miotły lub mopy.
 4. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez członków Ruchu Światło – Życie, która odbędzie się w kościele, w czwartek, 13 grudnia, o godzinie 20.00.
 5. W piątek, 14 grudnia, po Mszy św. o godz. 18.00, zapraszamy wszystkich członków Parafialnej Grupy Rowerowej i pielgrzymów rowerowych na spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w salce parafialnej.
 6. W piątek spotkanie lektorów o godzinie 19.00, natomiast w sobotę o godzinie 11.30 spotkanie ministrantów z klas V i VI.
 7. Chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 15 grudnia. Chorych nie objętych comiesięczną wizytą prosimy zgłaszać w zakrystii, biurze lub telefonicznie w godzinach funkcjonowania biura.
 8. Od przyszłej niedzieli lektorki naszej parafii będą rozprowadzać sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary składane przy tej okazji zostaną przeznaczone na dofinansowanie ich letniego wypoczynku.
 9. 22 i 23 grudnia będzie gościł w naszej parafii dominikanin o. Adam Szustak. Zapraszamy na Msze święte z jego kazaniami w sobotę wieczorem i w ciągu całej IV niedzieli Adwentu. Dodatkowo w sobotę i w niedzielę po Mszach o 18.00 wygłosi on konferencje.
 10. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 11. Rozpoczęliśmy ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
 12. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 13. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Grażynę Sochocką; śp. Genowefę Kaźmierczak; śp. Jerzego Oberkiewicza; śp. Romana Burzyńskiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…