Ogłoszenia duszpasterskie – 2.12.2018 r.

 1. Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania na przyjście Pana. Wzorem adwentowego oczekiwania jest dla nas Maryja. Ku jej czci odprawiana jest Msza Roratnia. Roraty sprawowane będą od poniedziałku do soboty o 6.30. Piętnaście minut przed Roratami będziemy śpiewać Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. We wtorek i czwartek w szczególny sposób zapraszamy do udziału młodzież, którą po Mszy zapraszamy do salki na śniadanie. Roraty dla dzieci sprawowane będą w poniedziałki, środy i piątki o godz. 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w roratach.
 2. W okresie Adwentu Msze św. sprawowane będą w dni powszednie o godz. 6.30, 17.00 i 18.00.
 3. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład o. Tomasza Witosławskiego OFMConv duszpasterza z parafii pw. Św. Krzyża, pt. „Święty Franciszek człowiek adwentu i pokuty.” Spotkanie odbędzie się w dniu 4 grudnia, o godzinie 17.30.
 4. Stowarzyszenie Wspierania Powołań Kapłańskich z naszej parafii serdecznie zaprasza wszystkich chętnych w I Czwartek Miesiąca na modlitwę różańcową w intencji kapłanów o godzinie 16.30, Mszę świętą w intencji powołań kapłańskich o godz. 17.00 oraz na zebranie formacyjne po jej zakończeniu.
 5. Rozpoczyna się akcja „Wigilijne Dzieło pomocy dzieciom”. Niech w żadnym domu nie zabraknie wigilijnej świecy. Świece wigilijne (duża 13 zł a mała 7 zł) oraz opłatki na stół wigilijny można nabyć w wejściu do  wieży kościoła.
 6. W piątek przypada I piątek miesiąca. Od godz. 15.00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu a od godz. 16.00 będzie okazja do skorzystania z sakramentu pokuty.
 7. W piątek spotkanie ministrantów z klasy VII i VIII o godzinie 19.15, natomiast w sobotę o 11.30 zbiórka ministrantów młodszych do IV klasy szkoły podstawowej włącznie.
 8. Informujemy, iż chorych i starszych odwiedzimy z Komunią św. w sobotę 15 grudnia. Chorych nie objętych comiesięczną wizytą prosimy zgłaszać w zakrystii, biurze lub telefonicznie w godzinach funkcjonowania biura.
 9. 22 i 23 grudnia będzie gościł w naszej parafii dominikanin o. Adam Szustak. Zapraszamy na Msze święte z jego kazaniami w sobotę wieczorem i w ciągu całej IV niedzieli Adwentu. Dodatkowo w sobotę i w niedzielę po Mszach o 18.00 wygłosi on konferencje.
 10. Przy wyjściu głównym z kościoła znajduje się skarbona, do której można składać dobrowolne ofiary na przygotowanie dekoracji bożonarodzeniowej.
 11. Rodzice chorego chłopca dziękują za ubiegłotygodniową składką na jego leczenie. Zebrano 5947,70 zł. Bóg zapłać.
 12. Za tydzień składka inwestycyjna!
 13. Rozpoczęliśmy ogrzewanie świątyni. Prosimy zwrócić uwagę na zamykanie drzwi!
 14. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Lubomirę Matecką i śp. Danutę Goralewską i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…