Ogłoszenia duszpasterskie –28.10.2018 r.

 1. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie sprawowane są o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek i środę o godz. 16.30.
 1. Koinonia Jan Chrzciciel i nasza parafia zapraszają dzieci na Bal Wszystkich Świętych, odbędzie się on 31 października o godz.00. Bal potrwa do godziny 19.00. Wstęp wolny z wejściówką! Koniecznie w przebraniu świętego lub anioła. Więcej informacji udziela ks. Paweł.
 1. W środę, 31 października odbędzie się w naszym mieście „Noc Świętych”. O godzinie 19.30 do kościoła pw. Zwiastowania NMP zostaną wniesione relikwie świętych i błogosławionych. Następnie nieszpory, procesja na cmentarz przy Bazylice pw. Imienia NMP i Apel Jasnogórski.
 1. W czwartek obchodzić będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. tego dnia sprawowane będą o 7.30, 9.30, 11.00 i 18.00.
 1. W dniach od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny i ofiarować go za zmarłych.
  W związku z tym należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. odmówić modlitwy w intencjach Ojca Świętego, nawiedzić cmentarz oraz pomodlić się za zmarłych.
 1. Różaniec za zmarłych z wymieniankami sprawowany będzie od 2 do 8 listopada o godz. 17.30, a w niedzielę, 4 listopada – o godz. 9.00. Wymienianki roczne prosimy składać w zakrystii lub w biurze parafialnym. Nowe wymienianki roczne sprawowane będą od pierwszej niedzieli Adwentu, w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30. Formularze znajdują się w zakrystii.
 1. W piątek przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00. Okazja do spowiedzi św. od godz. 16.00.
 1. Zbiórka lektorów w piątek o 19.00, a ministrantów młodszych do IV szkoły podstawowej włącznie w sobotę o 11.30.
 1. Chorych i starszych odwiedzimy z komunią św. w sobotę 3 listopada od godz. 8.00.
 1. Młodzież zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdą niedzielę o godzinie 19.00 w naszej salce.
 1. Bracia Kapucyni z Mogilna i mieszkańcy Dąbrówki zapraszają na uroczystości ku czci bł. Karoliny Kózkówny. W związku z tym organizujemy wyjazd do Mogilna, gdzie młodzież najpierw weźmie udział w koncercie zespołu „BRODERS”, a następnie wyruszy na pieszą pielgrzymkę do Dąbrówki na Eucharystię przy relikwiach błogosławionej Karoliny. Wyjazd 10 listopada o godz. 8.50 z przystanku przy naszym kościele. Koszt: 20 zł. Zgłoszenia wyłącznie przez formularz elektroniczny do 8 listopada. Szczegóły na facebooku Regionalnego Duszpasterstwa Młodych. (link: https://tiny.pl/gzs8n )
 1. Dziękujemy za indywidualne ofiary złożone na poczet zakupu obrazów św. Jana Pawła i św. siostry Faustyny. Bóg zapłać za ofiary złożone na składkę inwestycyjną, która wyniosła 9241 zł.
 1. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego” ( w tym tygodniu z dodatkiem „5 minut z Bogiem”).
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Włodzimierza Walczaka, śp. Paulinę Sobczyńską, śp. Jana Ratajczaka, śp. Mariusza Antczaka, śp. Romana Kwiatkowskiego, śp. Jarosława Cereckiego i wszystkich naszych bliskich zmarłych: Wieczny odpoczynek…