Ogłoszenia duszpasterskie –14.10.2018 r.

 1. Dziś obchodzimy Dzień Papieski. Młodzież zbiera do puszek ofiary, które przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin. W związku z Dniem Papieskim składka inwestycyjna zostanie wyjątkowo przełożona na trzecią niedzielę października.
 1. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie sprawowane są o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30.
 1. W związku z przypadającym w poniedziałek 15 października, Dniem Dziecka Utraconego, na Cmentarzu Komunalnym w Inowrocławiu tego dnia o godz. 10.00 odbędzie się pogrzeb przedwcześnie utraconych dzieci, a o godz. 19.00 w Kaplicy Szpitalnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji Rodziców i rodzin tych dzieci. Do tej wspólnej modlitwy, zadumy i refleksji nad wartością życia ludzkiego zaprasza – kapelan Szpitala.
 1. Trwa nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zapraszamy ministrantów młodszych (dziecko może być jeszcze przed I Komunia Świętą) oraz starszych. Nawet jeśli ktoś nie służył wcześniej, to zawsze może zostać lektorem. Zgłoszenia przyjmuje ks. Andrzej. Na chętnych czekamy do dzisiaj!
 1. Zbiórka lektorów w piątek o 19.00, a ministrantów młodszych do klasy IV szkoły podstawowej włącznie w sobotę o 11.30.
 2. Koinonia Jan Chrzciciel zaprasza wszystkich parafian na mszę św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie w sobotę 20 października.
 3. Koinonia Jan Chrzciciel i nasza parafia zapraszają dzieci na Bal Wszystkich Świętych, odbędzie się on 31 października o godz.00. Bal potrwa do godziny 19.00. Wstęp wolny z wejściówką! Koniecznie w przebraniu świętego lub anioła. Więcej informacji udziela ks. Paweł.
 4. Młodzież zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdą niedzielę o godzinie 19.00 w naszej salce.
 1. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna.
 1. Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej zaprasza do korzystania ze wsparcia, jakie oferuje filia Katolickiej Poradni dla Rodzin „Ognisko Nadziei” w Inowrocławiu przy ul. Ks. Bogdana Gordona 2. W poradni skorzystać można z bezpłatnego wsparcia: psychologa, mediatora.
 1. Zbliża się listopad, czas szczególnej modlitwy za naszych zmarłych. Formularze do modlitwy zwanej wymieniankami wyłożone są na stolikach przy wyjściu z kościoła. Prosimy o zaznaczenie czy mają to być wymienianki roczne czy jednorazowe.
 1. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Grzegorza Kaszubę i wszystkich naszych bliskich zmarłych Wieczny odpoczynek…