Ogłoszenia duszpasterskie –7.10.2018 r

 1. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie sprawowane będą o godz. 17.30,
  a w niedzielę o godz. 9.00. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe w poniedziałek, środę i piątek o godz. 16.30. W sobotę 13 października zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie po Mszy św. o godz. 18.00. Tego dnia nie będzie Nabożeństwa Różańcowego o godz. 17.30!
 1. Trwa nabór do Liturgicznej Służby Ołtarza. Potrzebujemy ministrantów młodszych (dziecko może być jeszcze przed I Komunia Świętą) oraz starszych. Nawet jeśli ktoś nie służył wcześniej, to zawsze może zostać lektorem. Zgłoszenia przyjmuje ks. Andrzej. Na chętnych czekamy do 14 października!
 1. Zbiórka ministrantów z klasy VII i VIII w piątek o 19.00, a ministrantów z klasy V i VI w sobotę o 11.30.
 1. Klub Inteligencji Katolickiej w Inowrocławiu zaprasza na wykład prof. dra hab. Pawła Podeszwy pt:Modlitwa z Pismem Świętym”. Spotkanie odbędzie się 9 października o godzinie 17.30 i będzie poprzedzone Mszą Św. o godzinie 17.00.
 1. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez członków Ruchu Światło – Życie. Odbędzie się ona w naszym kościele w czwartek, 11 października o 20.00.
 1. W niedzielę 14 października obchodzić będziemy Dzień Papieski. Tego dnia młodzież zbiera do puszek ofiary, które przeznaczone są na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich rodzin.
 1. W związku z dniem papieskim składka inwestycyjna zostanie wyjątkowo przełożona na trzecią niedzielę października.
 1. 13 października pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa” po raz kolejny wyruszy piesza pielgrzymka do Markowic z okazji XVIII Dnia Papieskiego. Do udziału zachęcamy przede wszystkim młodzież! Wpisowe: 10 zł (w tym ubezpieczenie, obiad i powrót autobusem). Zapisy na pielgrzymkę wyłącznie przez formularz elektroniczny (na stronie fb Regionalnego Duszpasterstwa Młodych) do 11 października. Osoby niepełnoletnie muszą przynieść od rodziców zgody na udział w pielgrzymce.
 1. W Watykanie trwa synod na temat młodzieży. Jest na nim przedstawicielka naszej parafii Dominika Domagała z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Pamiętajmy o jego uczestnikach w modlitwie.
 1. Młodzież zapraszamy na spotkania Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w każdą niedzielę o godzinie 19.00 w naszej salce.
 1. Od piątku w bocznej kaplicy zawisły dwa obrazy: św. Jana Pawła II i św. Siostry Faustyny, namalowane przez pana Romana Kaczmarka, autora naszej drogi krzyżowej. Bardzo dziękujemy sponsorowi ram do obrazu. Bóg zapłać. Gdyby ktoś pragnął wesprzeć koszty obrazów może zgłosić się do ks. proboszcza.
 1. Serdecznie zapraszamy, w ramach ostatniego naboru, osoby po 60 roku życia z Inowrocławia do udziału w projekcie pt. „Bezpieczny Senior”. Szczegółowe informacje na temat projektu można uzyskać na stronie internetowej oraz w biurze parafialnym w godzinach pracy biura. Udział w projekcie jest bezpłatny, a uczestnicy otrzymują: poczęstunek, odzież sportową, materiały szkoleniowe oraz ubezpieczenie.
 1. Zachęcamy do lektury „Przewodnika Katolickiego”.
 1. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłych parafian: śp. Gabrielę Kadę; śp. Marię Jakieliszek i wszystkich naszych bliskich zmarłych Wieczny odpoczynek…